Gezi

Havalimanlarında Lounge Nedir? Nasıl Kullanılır?

Havalimanında lounge diye bir yer varmış. Hep duyuyoruz da neymiş bu lounge? Giriş ücretleri nedir? İçeride yiyecek-içeceklere para ödeniyor mu? Yazıda bu soruların hepsine rehber niteliğinde açıklama getirdik.

Havalimanlarında Lounge Nedir?

Havalimanlarında uçağınızı beklerken rahatça vakit geçirip, alandan çıkmadan çoğu işinizi halledebildiğiniz vip bir alandır. Büyük havalimanlarında bulunmakla beraber havayolu ve bankalara göre değişen birkaç lounge alanı bir havalimanında beraber bulunabilir.

Havalimanlarında Lounge Nasıl Girilir? Giriş Ücreti Nedir?

İşte asıl merak edilen soruya geldik. Eğer hiçbir özel fırsattan faydalanmıyorsanız yani kredi kartınızın size sunduğu avantaj veya THY’nin programı olan Miles and Smiles üyesi değilseniz, giriş ücretleri 40-50 euro civarındadır. Çoğu büyük havalimanında iç hatlar ve dış hatlarda lounge bulunur. Fakat bu kadar para ödemenize çoğu zaman gerek yok. Örneğin Vodafone Red üyeleri lounge hizmetinden 20 TL gibi bir ücrete faydalanabiliyor. Ya da kullandığınız kredi kartının özelliğine bağlı olarak bu hizmeti çok cüzi miktarlara alma şansınız var. Direkt olarak, ‘Zengin işi bu çok pahalı’ gözüyle bakmayın. Havalimanında büfeden aldığınız bir suyun 10 TL olduğunu düşündüğünüzde bu hizmet sizin için çok karlı gelecektir.

Fırsatlardan birini kullanarak ya da tamamen ücretini ödeyerek lounge alanına giriş yaptığınızda sizi neler bekliyor?

Şu an gördüğünüz fotoğraflar Atatürk Havalimanı İç Hatlar Prime Class lounge alanına ait. Dış hatlarda bulunan lounge alanları ise çok daha geniş ve size daha çeşitli imkanlar sunuyor. Genel olarak, açık büfe yemekler, kahvaltı, sıcak ve soğuk içecekler, alkollü içkiler ve mezeler sizi bekliyor olacak. Bunların yanı sıra, hızlı bir internet bağlantısı, güncel gazete ve dergiler. İnternette işlerinizi halledebileceğiniz bilgisayarlar ve bol bol priz. Çoğu lounge alanında sigara içme alanı da bulunuyor.

Dış hatlarda bulunan lounge alanında ise bunlara ek olarak rahatça duşunuzu alabilir, masaj koltuklarında gerçekten rahatlayabileceğiniz güzel bir masaj yaptırabilirsiniz.

Akıllara ilk şu soru geliyor ve bir şekilde ilk defa lounge kullanacak olanlar bunu düşünmeden edemiyor. Hemen cevap verelim. İçeri girdikten sonra bunların hepsi tamamen ücretsiz. Hiçbir ücret ödemeyeceğinizi bilin ve keyfini çıkarın. Bunu özellikle belirtmemin sebebi acaba çıkışta bunlar için ücret ödeyecek miyim diye hesap yaparak bu alanın tadını çıkaramayan müşteriler için.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds