Otomatik Arabada Akü Biterse Nasıl Çalışır?

Arabada akü bitince aracı vurdurarak çalıştırabilirsiniz. Ancak bu yöntem yalnızca manuel vites araçta mümkün olduğundan dolayı. Otomatik vites bir araçta akü bittiğinde yapabileceğiniz seçeneklerden bahsedeceğiz. Aracın aküsü deşarj olup tamamen bittiği vakit, vitesi N konumuna alıp çalıştırmayı kesinlikle denemeyin. Bu şekilde hiçbir otomatik ya da triptonik vites arabayı çalıştıramayacağınız gibi bu uğraşınız esnasında şanzımana ciddi hasarlar dahi verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Gırtlak Dolu Ne Demek?

Otomatik Araba Vurdurulur mu?

Otomatik vites araçlar vurdurarak çalıştırılmaz. Aracın direkt olarak aküsünden ya da akü başka bir yerde bulunuyorsa dahi kaputun altında bulunan takviye noktalarından şase alınarak bağlanıp, çalıştırılması gerekmektedir. Aracı çalıştırmak için başka her hangi bir seçenek bulunmamaktadır.

  • Akü bittiğinde şarj almak istediğiniz araı takviye destek noktasına yakın olacak şekilde park konumuna getiriniz,
  • Bağlantıları +/+ -/- olacak şekilde yapınız,
  • Araçların çalıştırınız,
  • Aracınızı çalıştırdığınız anda hemen bağlantıları sökmeden bir miktar şarj alması için 2-3 dk bağlı bir şekilde çalıştırınız.
İlginizi Çekebilir:  Passat Depo Kapağı Düğmesi Nerede?

En yakın zamanda akü sağlığını kontrol ettiriniz. Uzun yolda kalmanız durumunda takviye zor bulunacağınızda otomatik arabada akü bitince durum daha sıkıntılı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi