Biyografi

Volkan Girgin Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri? Evli mi?

Volkan Girgin, 1974 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Ayrıca, Kültür Üniversitesi İletişim Tasarımı bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Tiyatro kariyerine çeşitli topluluklarda, Yavrukuşlar, Kuvayi Milliye, Cyrano De Bergerac, Havadan Sudan, Markalı Hava, Generaller, Savaş ve Barbekü, Ödenmeyecek, Ödemiyoruz adlı oyunlarda yer alarak başladı. Televizyondaki kariyerine ise 1993 yılında “Umut Taksi” adlı dizide kamera karşısına geçerek başladı. 1995 yılından itibaren çeşitli televizyon programları ve sahne şovları için skeç ve metin yazarlığı yaptı.

Volkan Girgin, 2000-2003 yılları arasında Engin Alkan, Şebnem Sönmez, Olgun Şimşek, Ruhi Sarı, Okan Selvi, Tuba Erdem, Ayça Mutlugil, Nuray Uslu ve Özlem Türkad gibi isimlerle rol aldığı “Yedi Numara” dizisindeki Recep Ballıoğlu karakteri ile tanındı. Bu dizide aynı zamanda senarist olarak da görev yaptı. Oyunculuk kariyerinin yanında, 2014 senesinde Cezmi Baskın’ın başrolde olduğu “Bizim Hoca” filminde Necip karakterini canlandırdı. 2015 senesinde kendi yazdığı senaryo ile çekilen “Yeni Hayat” adlı filmde Tayanç Ayaydın, Gülçin Santırcıoğlu, Sedef Pehlivanoğlu, Sabriye Kara, Ahmet Gülhan ve Şamil Kafkas ile birlikte rol aldı.

Volkan Girgin aynı zamanda “Tam Bana Göre” ve “Arife Tarif” adlı programların sunuculuğunu üstlendi. Oyunculuk ve sunuculuk kariyerinin yanı sıra kısa filmlerin senaryo yazarlığı, yönetmenlik ve yapımcılık gibi alanlarda da faaliyet gösterdi. Recep karakterini canlandırdığı ünlü “Yedi Numara” adlı dizisindeki nişanlı olduğu karakterle Sedef Pehlivanoğlu gerçek hayatta evlidir. Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Volkan Girgin, oyunculuk çalışmalarına da devam etmektedir. Başarılı oyuncu Volkan Girgin hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biliyo.org, Volkan Girgin, erişim tarihi: 18 Kasım 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi