Biyografi

Özcan Alper Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Film ve Dizileri? Evli mi?

Özcan Alper kimdir, nereli ve kaç yaşında, yönettiği dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Özcan Alper’den söz edeceğiz.

Özcan Alper Kimdir?

  • Yönetmen.

1975 yılında Artvin’in Hopa ilçesinde dünyaya gelen Özcan Alper, senarist ve yönetmendir. Trabzon Lisesi’nden mezun olmuş; lisans eğitimine İstanbul Üniversitesi Fizik Bölümü’nde başlasa da aynı üniversitenin Tarih Bölümü’nden mezun olmuştur. 1996’dan beri sektörde çeşitli alanlarda çalışan Özcan Alper, bu zamana kadar birçok projede yönetmen, yönetmen yardımcısı, senarist, yapımcı ve editör olarak görev yapmıştır.

Filmografi

YılFilmGörev
1999ToprakYönetmen yardımcısı
2001MomiYönetmen, senarist, kurgu
2001FotoğrafOyuncu
2006Saklı YüzlerYönetmen yardımcısı
2007SonbaharYönetmen, senarist
2008Kars HikayeleriSenarist
2011Gelecek Uzun SürerYönetmen, senarist
2015Rüzgarın HatıralarıYönetmen, senarist
2022Âşıklar BayramıYönetmen, senarist
2022Karanlık GeceYönetmen, senarist

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Özcan Alper, yönetmenlik kariyerine Karanlık Gece adlı filmde devam etmektedir. Başarılı yönetmen, senarist, yapımcı ve oyuncu Özcan Alper hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kim, evli mi bekar mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • tr.wikipedia.org, Özcan Alper, erişim tarihi: 18 Ekim 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi