Otomobil

Passat Çift Kırmızı Ne Demek?

Her araç kendine özel bir gelenek ile birlikte model kodlaması yapmaktadır. Uzun yıllardır Volkswagen araçlarda TDI, TSI gibi motor tipleri farklı renklerde adlandırılır ve bunlar bir imaj-güç göstergesi olarak görülür. Aracın bagaj kapağında bulunan harfler bazı ülkelerde üretim esnasında araca hiç eklenmezken ülkemizde rağbet gördüğünden dolayı özellikle kullanılır ve hatta kullanıcılar tarafından çift kırmızı ya da tamamen kırmızı şeklinde araç sahipleri tarafından değiştirilir.

Volkswagen Passat modellerinde ise çift kırmızı demek, aracın 130 beygir olduğunu ifade eder. Aracınız dizel ya da benzinli olabilir. Her iki durumda da hepsinin kırmızı olması modelin sahip olduğu en güçlü motorun araçta olduğunu göstermektedir.

Aracınıza hava katmak amacıyla bu harfleri ayrı ayrı internetten sipariş ederek aracınıza uygulayabilirsiniz. Yalnızca ufak model ve motor gücünü ifade eden harfler olduğundan dolayı, trafik çevirmesi esnasında size bir olumsuz etki etmeyecektir. Yani ceza yemenize sebep olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.