Passat Park Sensörü Ötmüyor Çözümü Nedir?

Aracınızın en önemli parçalarından olan park sensörü bazı durumlarda arıza verebiliyor. Bu arızaların sonucunda bazı durumlarda maddi hasarlar almanız mümkün hale geliyor. Bu sebeple aracınızın kontrollerine sürekli bir şekilde yaptırmanız gerekiyor. Üretimi yeni tamamlanmış araçların neredeyse hepsinde park sensörü bulunmaktadır. Park sensörü bulunmayan araçlarda ise sonradan monte işlemi gerçekleştirilebiliyor. Aracın ön ve arka tamponlarına takılan bir mesafe sensörü sayesinde aracınızı daha kolay park edebilmeniz için kokpit bölümüne bazı sinyal sesleri gelmektedir. Park sensörleri görünür alanlarda çok kullanılmasa bile kör noktalara park yapılacağı durumlarda  birçok yarar sağlayabiliyor.Park sensörü bazı durumlarda sebepsiz yere arıza verebiliyor. Bu sorunların en başında park sensörünün tamamen çalışmaz hale gelmesi bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  DSG Şanzıman Arızası Nasıl Anlaşılır?

Passat Park Sensörünün Bozulma Sebepleri

Passat model aracınızın park sensörünün bozulması için birçok sebep bulunabiliyor. Başlıca belirtmek gerekirse sistemsel kaynaklı, parça arızası ve mevsimler faktörler aracın park sensörünün bozulmasına sebep oluyor. Sistemsel olarak belirtilen arıza türünün en önemli sebebin park sensörünün beyni olarak bilinen parçanın arızalanmış olması söylenebilir. Bu parça zamanla kalitesini yitirsede ilk alındığı zamandada arızalı bir şekilde gelebiliyor. Bu sebeple park sensörünün aldığınız ilk hafta test etmeniz gerekmektedir. Bu testlerin sonucunda eğer park sensöründe herhangi bir hata bulunuyorsa geri iade edebilirsiniz. Parçalardan kaynaklanan sorunlara gelecek olursak, aracın ön ve arka tamponuna monte edilmiş olan sensörlerin herhangi bir sebep ile darbe görerek parçalanmış olabileceğidir. Bunun yanı sıra sistemin birbirine sinyal göndermesine yarayacak kablolarında deforme var ise yine sistem arızaya düşecektir.

İlginizi Çekebilir:  Retarder Neden Tutmaz? Arızası Çözümleri

Passat Park Sensörü Hoparlörü Nerede?

Wolksvagen Passat model bir aracınız var ise park sensörlerini kullandığınızda çıkan sesin nereden geldiğini her zaman merak etmişsinizdir. Aracın fabrika çıkışı modellerinde müthiş bir dizayn becerisi sunularak bu sesi size iletecek olan hoparlör bagaj bölümüne monte edilmiştir. Araç içerisinde bulunan ses yalıtımının üst düzey olması sebebiyle çıkan ses doğrudan kokpit bölümüne iletilir ve araç sürücüsünün sese odaklanması sağlanır. Bu sebeple passat park sensörüne en iyi şekilde güven sağlayarak park işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Passat Hararet Işığı Yanıp Sönüyor Sebebi Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara