Teknoloji

Photoshop Configuration Error Hatası Çözümü

Photoshop programını aktif kullanan kullanıcıların fazlasıyla karşılaştığı ve herkesin problemi olan sorunlardan bir tanesi de Configuration Error Hatasıdır. Problem Adobe’nin herhangi bir programına giriş yapmanızla birlikte kendisini gösterir. Windows ve Mac cihazların her birinde sorunu çözme adımları farklı olmaktadır. Özellikle Windows kullanıcıları bu sorunu çokça görebiliyorlar. Hiçbir endişe veya proje silinmesi yapmayan sorunu birkaç adımda çözebilirsiniz. Sorunu çözmek için farklı çözüm yöntemleri bulunsa da bu yazımızda size iki farklı yol sunacağız.

  1. Çözüm

Uygulamaya giriş yapmadan önce simgesine sağ tıklayarak ‘’Özellikler’’ kısmına giriş yapınız. Burada bulunan Uyumluluk alanında en alt kısımda yer alan ‘’Programı Yönetici Olarak Çalıştır’’ kısmını işaretleyerek uygula diyoruz. Bu işlemin hemen ardından ise bilgisayarı tekrardan başlatarak Photoshop’u kullanmaya devam edebilirsiniz.

  1. Çözüm

Masaüstündeki herhangi bir dosyayı açınız. Ardından Görünüm>Seçenekler>Gelişmiş Ayarlar>Paylaşım Sihirbazını Kullan seçimini kaldırınız. Bu işlemden sonra ise ‘’Gizli Dosya, Klasör ve Sürücülerini Göster’’ adımını onaylayarak ‘’Tamam’’ simgesine tıklıyoruz.

Bu işlemlerin ardından kaldığınız yerden Photoshop uygulamasını kullanmaya devam edebilirsiniz. Oldukça basit ve pratik adımlarla işlemini tamamlayacağınız bu problemde tekrardan sorunu yaşamamak için adımlarda geçen seçenekleri kaldırmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.