Ekonomi

Bankamatik Kart Okuma Hatası Çözümü

Bankamatikler günlük yaşantımızda fazlasıyla işe yarayan ve acil durumlarda nakit ihtiyacımızı karşılayan dağıtım kanalıdır. Her bankanın kendisine özel olarak oluşturduğu bankamatikler, fiziksel kartlar sayesinde çalışarak müşterilerine hizmet verirler. Kredi veya banka kartı şeklinde geçen bu fiziksel kartlar bazı durumlarda deforme olarak bankamatik tarafından okunamayabiliyor. Bu durumlarda kullanıcılar endişe içerisinde kartını kullanmayacağını, banka hesaplarının zarar gördüklerini düşünmektedirler. Lakin bu kart okumama hatasının pek çok nedeni bulunmaktadır.

ATM’ler kredi kartı veya banka kartlarını aldıkları andan itibaren kartın ön ve arka tarafında yer alan şeritlerden elektronikliğini doğrulamaya başlar. Bu işlemin ardından eskiyen ve kullanım süresi geçen kartlar okunmayarak müşterilere geri verilmez. Bunun yanında sıcağa, çizilmelere ve fazla bükülmelere maruz kalan kartlarda ATM’ler tarafından okunamaz hale gelmektedir. Özellikle bu tarz durumlarda hesabınızın hiçbir şekilde hasar görmediğini bilmelisiniz.

Normal olan bu durumun çözümü içinse kartınızın ait olduğu bankayla iletişime geçmek ve en yakın şubelerine giderek yeni kart talep etmek olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi