Teknoloji

Photoshop Hata Kodu 501 Çözümü

Adobe uygulamaları kullanıcıların çokça severek kullandığı ve iş alanında kendisini fazlasıyla öne çıkaran programlardandır. İçerisinde yer alan Photoshop uygulaması, Dünya’nın en fazla kullanılan resim editörü olarak geçer ve dilediğiniz kadar kullanma hakkına sahip olursunuz. Bütün uygulamalarda olduğu gibi Photoshop’ta da doğal olarak sistemsel sorunlar olabiliyor. Bu sorunlardan bir tanesi olan Photoshop Hata Kodu 501, önemsiz olduğu kadar net bir sorundur. Kullanıcının internete bağlanmaması veya aşırı yükleme yapıyor olması problemin çıkmasına neden olur.

Hatanın ana kaynağını kendi kolaylıkla bulabileceğiniz gibi çözümünü de rahatlıkla yapabilirsiniz. Öncelikle alt kısımda bulunan maddeleri takip ederek sorunu çözebilir, eğer ki işe yaramazsa alt paragrafta bulunan adımları izleyebilirsiniz.

Photoshop Hata Kodu 501 çözümü:

  • Bilgisayarınızın Görev Yöneticisi sistemine giriş yapınız.
  • Burada bulunan ‘’Süreçler’’ sekmesine giriniz.
  • Ardından Photoshop’u bulun ve sağ tıklayarak görevi sonlandırınız.
  • Hemen ardından tekrar uygulamayı çalıştırıp kaldığınız yerden kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yukarıda belirtilen yörüngeler işinize yaramadıysa bilgisayarınızın internet bağlantısını kontrol ediniz. 501 hatasının alınıyor olması diğer programlarda da internet sorunundan kaynaklanabilmektedir. Eğer ki bütün aktardığımız işlemler işinize yaramazsa Adobe Destek Ekibiyle iletişim kurarak sorununuza yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.