Teknoloji

Photoshop Yetersiz Bellek Hatası Çözümü

Photoshop, Windows ve macOS cihazlarda kullanılabilen bir fotoğraf düzenleme programlarından bir tanesidir. Uygulama içerisinde onlarca farklı özeliklerle işlemler yapabilir, dilediğiniz illüstrayonu kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Windows işletim sistemine sahip olan cihazlarda sıklıkla karşılaşılan Photoshop Yetersiz Bellek Hatası kullanıcıların çalışma durumlarını fazlasıyla etkileyebilmektedir.

Problemin içerisinde özellikle bakmamız gerekilen yer Photoshop uygulamasının kullanıldığı cihazdaki ram ve fiziksel belleğin yönetilememesidir. Düzenlemelerin aktarılamaması, kaydedilememesi vb. işlemlerin tamamı bu sorunu ortaya çıkarır. Bunun yanında farklı ve bambaşka problemler de Yetersiz Bellek Kaynağıyla alakalı olabiliyor. Sorunun çözümü ise oldukça basit adımlarla tamamlanabiliyor.

Öncelikle programı kullanabilmek için 5 GB’a kadar RAM’e ihtiyacınız olmalıdır. Eğer ki cihazınızın RAM kapasitesi çok düşükse bu sorunu alabilirsiniz. Bunun yanında RAM kullanımını da denetleyerek sistemin büyük bir alanı depolamayı kullanıyorsa problemler ortaya çıkabilir. Bu işlem için kullanılan alanın daha az veri harcamasını sağlamanız yeterli olacaktır. Özellikle cihazlar Photoshop tarzı uygulamalarda çok fazla yer harcar.

Son olarak ise bilinmeyen ya da kullanmadığınız servisler Photoshop yetersiz bellek hatası almanıza neden olabilir. Kullanmadığınız servislerin tamamını devre dışı bırakarak programa tekrardan giriş yapınız. Bahsettiğimiz bütün adımlar sorunu çözmenize kolaylıkla yarayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi