Teknoloji

Photoshop JPEG Hatası Çözümü

Photoshop uygulaması kullanıcılara aktif bir şekilde hizmet verirken bazı sorunlarla karşılaşmakta oldukça doğal bir durum olabiliyor. Bu sorunlardan en çok karşımıza çıkanlardan birisi de Photoshop JPEG Hatasıdır. JPEG görüntüsünü uygulamanın içerisine aktarmak isterken programın hata verdiğini, dosyanın aktarmasının başarısız olduğunu veya direkt olarak “Bilinmeyen ya da geçersiz bir JPEG işaretçi türü bulunduğu için isteğiniz tamamlanmadı.” yazısını görebilirsiniz. Bu hatanın çözümü için birkaç temel adımı takip ederek ortadan kaldırabiliriz.

Öncelikle Photoshop Jpeg Hatası çözebilmek için aktarmak istediğimiz dosyayı Paint ile birlikte açıyoruz. Burada yer alan Farklı Kaydet seçeneğine tıklayarak JPEG olarak kaydetme seçeneğini seçiyoruz. Bu işlemin ardından dosyayı Photoshop ile açabilir ve istediğiniz işlemi yapmaya devam edebilirsiniz.

Windows ve MAC tarafında çokça kullanılan Photoshop değişik problemlerle karşımıza çıkabilmektedir. Bunlardan bir tanesi olan JPEG problemi de oldukça basit ve kolay adımlarla tamamlanabiliyor. Paint üzerinden yapacağınız işlem birkaç saniyenizi alacaktır. Bunun yanında sadece Paint ile değil farklı resim araçlarıyla da dosyanızı JPEG’e dönüştürüp Photoshop’la açmanız sorunu ortadan kaldıracaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.