Sağlık

Pişiğe Margarin İyi Gelir mi?

Bildiğiniz üzere sağlık kategorimizde onlarca makale ile pişik hakkında detaylı bilgiler verdik. İnternet üzerinde araştırma yaparken kulaktan kulağa dolaşan garip bir söylentiye denk geldik. Pişiğe margarin sürmek. İlk kimin aklına geldi bilinmez bu yöntem bebeklerde de kullanılan bir yöntemmiş ve güya pişiği çok hızlı bir şekilde geçiriyormuş. Net olarak söyleyelim, pişiğe margarin iyi gelmez. Bebeklerde ya da yetişkinlerde pişik durumu ile karşı karşıya kaldığınızda en azından eczacınıza danışarak uygun olan kremi alıp kullanmanızı tavsiye ederiz.

Margarin sürüldüğü alanda enfeksiyonlara sebebiyet vererek ekstra nemli yapısı sebebiyle de daha kötü pişik ve yara ile sonuçlanan problemleri başınıza açabilecektir. Bu sebepten dolayı böyle şeyleri asla pişik olan bölgelerde denemeyiniz. Ayrıca pişik genellikle kasık bölgesi gibi terlemeye müsait yerlerde olduğundan ekstra margarin sürmek az da sürülse bu bölgeyi daha faz la tahriş edecektir. Zeytinyağı hakkında önceki yazımızda bahsetmiştik. Az miktarda zeytinyağı belki rahatlatmak amacıyla kullanılır fakat margarin için durum tam tersi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds