Polina Chursanova Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Polina Chursanova kimdir, nereli, kaç yaşında ve hangi üniversitede okuyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli sosyal medya fenomenlerinin hayat hikayelerinden kısaca söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca Polina Chursanova’dan söz edeceğiz.

Polina Chursanova Kimdir?

YouTube’a yüklediği videolar ile kısa sürede büyük bir üne kavuşan ve adından sıkça söz ettiren Polina Chursanova, 19 Mayıs 1996 tarihinde Rusya’da doğdu. Annesi Rus babası Türk olan Polina Chursanova, bir videosunda neden video çektiğini belirterek kendinden de kısaca söz etti. İşte o videodan derlediğimiz satır araları:

Polina Chursanova – İstanbul’a Gelişi

Annesi Rus; babası Türk olan Polina, annesi ve babasının kendisinin nerede okuyacağı konusunda düşündüklerini ve nihayetinde Rusya’da 1. sınıfa başlattıklarını söylüyor. Daha sonra İstanbul’a taşınan Polina ve ailesi, buraya yerleştiler.

Türkçesinin yeterli olmamasından dolayı kendisini 1. sınıfa başlatmadıklarını ifade eden Polina Chursanova, bu sürede 2-3 ay boyunca ana okuluna gittiğini belirtti. Bunun yüzünden de 1 yıl kaybı olduğunu ve kendisinden 1 dönem küçüklerle okuduğunu söyledi.

5. sınıfa kadar İstanbul’da yaşayan Polina ve ailesi, 4. sınıfın sonunda babasının işinden dolayı Antalya’ya taşındı. Polina, bu taşınmadan memnun olmamış ve Antalya’dan bir an önce İstanbul’a tekrar dönmeyi istemiştir.

2015 senesinde liseyi Antalya’da bitiren Polina Chursanova, daha sonra Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İktisat bölümünü kazanmış ve İstanbul’a tekrar dönmüştür. Fakat burada bölümünü sevmediği için fazla kalmamış ve okulu bırakmıştır. Bir dönem Türk Malı isimli dizide de rol alan Polina Chursanova, burada da dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Giydiği ayakkabasından pantolonuna, gözlüğünden gömleğine ve kullandığı makyaj malzemelerinden daha pek çok şeye kadar merak edilen Polina Chursanova, tüm bu merak edilenleri YouTube üzerinden zaman zaman takipçilerine aktarıyor.

Sosyal medya fenomeni Polina Chursanova, şu anda yaşamına Amerika Birleşik Devletleri – New York’ta devam etmektedir.

Buz Pateni ve Dansa Merakı

İlkokul 2. sınıfta buz pateni yapmaya başlayan Polina Chursanova, 5-6 yıl boyunca buz pateni yapmaya devam etmiş, bu sürede çeşitli yarışmalara da katılmış ancak 3 kez de kolunu kırmıştır. Üçüncü kez kolunu kırmasının ardından buz pateni kariyerine veda etmek zorunda kalmıştır. 9. sınıfta dansa başlayan Polina Chursanova, 12. sınıfta derslerin yoğunlaşmasıyla dansa ara vermek zorunda kalmış.

Ailenin tek çocuğu olan Polina Chursanova’nın 3 tane de kuzeni var. Ayrıca Polina’nın Husky cinsinde bir de köpeği var.

YouTube

2014 senesinde YouTube’a ilgisi başlayan Polina, daha sonra video çekmeye başlamış ve ilk olarak Rusça bir video kanalı açmış. Rusça açtığı video kanalı ilk başta istediği gibi gitmese de bu işten vazgeçmemiş ve Türkçe olarak da bir kanal açmış.

Kamera önünde olmayı, montaj yapmayı ve video çekmeyi sevdiğini söyleyen Polina Chursanova, bu işle uğraşırken de zevk aldığını dile getiriyor.

Polina’nın sosyal medya hesapları;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi