Kılıçdaroğlu: İslam Dünyasından Kaynaklanan Terör…

31 Mart yerel seçimleri kapsamında Yalova’da birtakım ziyaretlerde bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündemle ilgili olarak çeşitli açıklamalarda da bulundu. Partisinin Yalova belediye başkanı adayı Vefa Salman’ın programına katılan Kılıçdaroğlu, Yeni Zelanda’da Müslümanlara yönelik düzenlenen menfur saldırı hakkında da konuştu.

Yeni Zelanda’da bugün Cuma namazı sırasında yaşanan elim hadise, tüm İslam coğrafyasını yasa boğarken pek çok İslam ülkesi de saldırıyı kınadı. Kemal Kılıçdaroğlu ise saldırıyla ilgili olarak ilginç bir yorumda bulundu. Kılıçdaroğlu şu ifadelere yer verdi: ” Eğer onların dediklerini yapmazsanız; katliniz vacip oluyor. İslam dünyasında yaşanan dram, İslam dünyasından kaynaklanan terör bütün dünyada farklı yorumlara yol açtı

İlginizi Çekebilir:  İstanbul U2 Irish Pub'da Mekan Sahibi Tarafından Darp Edilen Çift

İNANÇ ÜZERİNDEN SİYASET GÖNDERMESİ!

Kılıçdaroğlu konuşmasına inanç üzerinden siyaset yapmanın tehlikeli olduğunu belirterek şöyle devam etti:

“Yeni Zelanda’da insanlığa karşı büyük bir terör suçu işlendi. Lanetliyoruz. Batılı dostlarımıza da sesleniyorum. İnanç üzerinden siyaset yapmanın ne kadar tehlikeli sonuçlar doğuracağını Yeni Zelanda’da bir kez daha gördük.

İlginizi Çekebilir:  Bu Ülkede Kahramanlar Bitmez

“İSLAM DÜNYASI DÖNÜP KENDİNE BAKSIN!”

Müslümanların dönüp kendi coğrafyasına bakması gerektiğini söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu şunları kaydetti:

Tabii dönüp İslam coğrafyasına da bakmamız gerekiyor. İslamiyet üzerinden insanların birbirlerini nasıl katlettiğini görüyoruz. IŞİD, El-Kaide dediğimiz terör örgütleri kendi Müslümanlık anlayışlarını zorla dayatmaya çalışıyorlar. Eğer onların dediklerini yapmazsanız; katliniz vacip oluyor.

İlginizi Çekebilir:  Acıbadem Hastanesi Personeli Öznur Ilgar'ın Tepki Çeken Twiti

“MÜSLÜMANLAR NEDEN BENİM ÜLKEMDE TERÖR VAR DİYE DÜŞÜNSÜN”

Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasına ”neden benim ülkemde terör var” diyerek şöyle devam etti:

İslam dünyasında yaşanan dram. İslam dünyasından kaynaklanan terör bütün dünyada farklı yorumlara yol açtı. İslam dünyasının da ‘neden benim ülkemde terör var’ diye düşünmesi gerekiyor.”

Kaynak: Sabah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara