İlave TV Muhabiri Arif Kocabıyık Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Hangi Partili?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında soruşturma açılan ve Antalya Adliyesinde hakim karşısına çıkan İlave TV muhabirlik Arif Kocabıyık kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Arif Kocabıyık”tan söz edeceğiz. 

Arif Kocabıyık Kimdir? 

— İlave TV muhabiri 

— Sokak Röportajcısı 

İlave TV isimli kanalda sokak röportajları yayınlayan ve seçim öncesinde halkın nabzını tutan Arif Kocabıyık, özellikle “Suriyelilere evinizi açar mısınız?” isimli sokak röportajı ile gündeme gelmiştir. Peki Arif Kocabıyık aslında kim? 

İlginizi Çekebilir:  A Spor Sunucusu Mustafa Göksu Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? FETÖ ile Bağlantısı Ne?

1983 yılında Antalya’nın Elmalı ilçesinde dünyaya gelen Arif Kocabıyık, bir dönem düğün fotoğrafçısı olarak çalışmış daha sonra da Akdeniz Üniversitesi’nde güvenlik görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. 

Aynı zamanda İyi Parti Antalya İl Yönetim Kurulu Üyesi olan Arif Kocabıyık, Youtube üzerinden yayınladığı videolar ile gündemdeki konulara yer vermektedir. İlave TV isimli YouTube kanalının sahibi olan Antalyalı Arif Kocabıyık, yayınladığı videolar ile kısa sürede dikkat çekmeyi başarmıştır. 

İlginizi Çekebilir:  Sosyal Medya Fenomeni Selin Kidil Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Sevgilisi Kim? Boyu?

Hakkında Neden Dava Açıldı? 

İlave TV muhabiri Arif Kocabıyık’a 2008 ve 2012 yıllarına ait Facebook yorumları nedeniyle Cumhurbaşkanı’na hakaretten dava açıldı. Kocabıyık, hakkında açılan dava sonrasında Antalya Adliyesi’ne gitti ve hakim karşısına çıktı. 

Davanın içeriğinde ise Arif Kocabıyık’ın Ülkü Ocakları’nın yaptığı bir paylaşımın altına dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan için “timsah gözyaşları” yazdığı belirtildi. İlave TV muhabiri Arif Kocabıyık’a o dönem Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olmadığı için, başbakana hakaretten-memura hakaretten dava açıldı. 

İlginizi Çekebilir:  Zeynep Elçin Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Evli mi? Oynadığı Diziler?

Twitter Sayfası Kapatılıyor 

İlave TV muhabiri Arif Kocabıyık, Twitter sayfasınının hiçbir gerekçe gösterilmeden Twitter tarafından kapatıldığını belirtti ve paylaşımında bir daha kapatılırsa Twitter sayfası açmayacağını ifade etti.

Yılmayacağım 

İlave TV muhabiri Arif Kocabıyık, Twitter hesabından yaptığı açıklamada hakkında açılan dava sonrasında “yılmayacağım” açıklamasında bulundu. Arif Kocabıyık’ın gönderisini binlerce kişi retwertlerken paylaşım 30 binden fazla beğeni aldı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara