Teknoloji

Replika iPhone Ne Demek?

En çok dolandırıcılık konularında karşımıza çıkan cihazlardan biri Apple iPhone telefonlardır. Bu konuda sıkıntı yaşamamak adına yazımızı sonuna kadar dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Bazı dolandırıcılar size cihazın replika ancak birebir olduğunu anlatarak kandırmaya çalışabilirler. Bu tür kelime oyunlarıyla binlerce lira paranızı kaptırıp madur olmayınız. Gelin beraber bakalım iPhone replika ne demek?

Replika kelime anlamı olarak Türkçe’de çakma diye tabir edilebilir. Replika iPhone demek ise yalnızca görünüşü iPhone cihazlara benzeyen ve hatta içerisindeki menüler de kullanım olarak benzeyen cihazlara verilen isimdir. Bu cihazlara aslında yüklenen işletim. Sistemi açık kaynak kodlu olan Android sistemidir. Bire bir kelimesi tamamen boşunadır ve asla orijinal cihazdan aldığınız verimi almanız mümkün olmayacaktır.

Replika iPhone cihazlardan hem pil konusunda hem kamera hem de kullanım açısından sıkıntı yaşamamak adına uzak durunuz. Normal bir cihazın onda biri kadar bile verim vermeyerek birkaç hafta sonra tamamen elinizde kalacaktır. Aksini düşünüyorsanız yorum kısmına sebeplerini yazıp görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.