Teknoloji

PUBG Crash Report Hatası Çözümü

Dünya’nın en çok oynanan oyunlarından bir tanesi olan PUBG, bazı zamanlarda hatalar vererek oyuncuları olumsuz etkileyebilmektedir. Bu hatalardan olan ‘’PUBG Crash Report Hatası’’ detaylı bir işlemdir ve karmaşık yapıdadır. O yüzden bu yazımızda hatanın neyden kaynaklandığına ve nasıl çözüleceğinden bahsederek yardımcı olacağız.

PUBG Crash Report Hatası, oyuna giriş yapmaya çalıştığınız, oyun tarafındaki sunucu güncellemeleri ve zayıf ağ bağlantısından kaynaklanabilmektedir. Problemi çözmek için alt kısımda kalan maddeleri takip ederek kurtulabilirsiniz.

  • Bilgisayarı tekrardan başlatarak oyuna giriş yapmayı deneyiniz.
  • Steam’i yönetici olarak çalıştırdıktan sonra oyuna giriş yapmayı deneyiniz.
  • Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 eklentisi bilgisayarınızda yoksa indiriniz, eğer bulunuyor fakat güncel değilse Microsoft’un sitesinden güncelleyiniz.
  • Windows sürüm güncellemeleriniz var ise güncelleyiniz.
  • Oyuna giriş yaparken VPN ve DNS tarzındaki hizmetleri kullanıyorsanız çıkış yaparak oyuna girmeyi deneyiniz. Hatanın zaten genel nedeni buradan kaynaklanmaktadır.
  • Bilgisayarınızın belleği yetersiz olabilir. O yüzden depolama alanınızı yükseltebilirsiniz.

Bahsettiğimiz adımları uyguladıktan sonra hata yaşanmaya devam ediyorsa tek yapabileceğimiz işlem kalmaktadır. Bu işlem, oyunu tamamen kaldırarak tekrar yüklemekten geçiyor. Eğer ki bu adımdan sonra da hata devam ederse Steam üzerinden destek isteyebilir, sorunlarınızı ilgili kişilere anlık olarak iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.