Teknoloji

Taskeng Exe Hatası Çözümü

Windows kullanıcılarının karşılaştığı en büyük problemlerden bir tanesi de ‘’Taskeng Exe’’ isimli hatadır. Hatanın alınması konusunda bu yazımızda detaylı bilgiler vererek sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Fakat bu noktada bahsedeceğimiz maddeleri doğru bir şekilde yapıyor olmanız çözümü elde etme konusunda oldukça önemlidir.

Taskeng Exe hatası ile karşılaşan kullanıcılar bozuk, silinmiş ya da eksik dosyalar nedeniyle bu hatayı alırlar. Hatanın alınan an Windows Vista Home Premium’un başlangıcında görülerek, EXE yürütme bozuntuları şeklinde çıkar. Hata ile karşılaştığınız ilk andan itibaren problemin kolaylıkla çözülebileceğinden emin olabilirsiniz. Çözüm için ilk önereceğimiz işlem Windows güncellemelerini eksiksiz şekilde yapmanızdır. Geçici olarak ertelediğiniz veya görmediğiniz güncellemelerin yapılmaması hatanın alınmasındaki büyük etkenlerden bir tanesidir. Güncelleme yapmak için Başlat tuşundan arama yerine ‘’Güncelleştirmeleri Denetle’’ yazarak alana giriş yapabilir, güncellemeleri eksiksiz biçimde tamamlayabilirsiniz.

Taskeng Exe Hatasının ikinci çözüm yol ise sistem geri yükleme gerçekleştirmektir. Bu işlem hatadan kurtulmak bakımından en kolay yoldur. Bunun için Windows Başlat tuşuna bastıktan sonra güvenlik alanından System Restore Wizard bölümüne girerek gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz. Bahsettiğimiz iki farklı yöntem ile birlikte problemden kolaylıkla kurtulabilmeniz mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds