Teknoloji

PUBG Lite 0xc00007b Hatası Çözümü

PUBG Lite oyunu Dünya’da en çok oynanan oyunlar arasında yer alarak karşımıza çıkmaktadır. Eşsiz özellik ve fırsatları barındırmasıyla bilinen bu sistemde bazı zamanlar hatalar yaşanarak kullanıcılara sorunlar yaşatılabiliyor. Bu hatalardan bir tanesi olan ve çözülmesinde büyük problem yaşanılan hata ise Pubg Lite 0xc00007b Hatasıdır. Hatanın nedenine bakıldığı zaman öncelikle Windows tarafındaki güncellemelerin eksik olduğu görülmektedir. Bunun yanında .Net Framework dosyalarının ve C++ Redustriable programları da oyunu yükledikten sonra bozulduysa hatanın alınmasında karşılaşılabiliyor.

Pubg Lite 0xc00007b Hatası Çözümü içinse izleyeceğimiz iki farklı adım bulunarak kolaylıkla sorundan kurtulabiliriz.

  1. C:\Windows\System32\api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dosyası Windows sürümlerinde eski dosyaları barındırdığı için sorun yaratabilmektedir. Eğer ki Windows işletim sistemlerinden 7’yi kullanıyorsanız güncellemeniz gerekmektedir. Ya da bu güncellemeyle uğraşmayarak direkt olarak Windows 10’a geçiş yapabilirsiniz.
  2. C:\Windows\System32\VCRUNTIME140.dll dosyasını direkt olarak silin ve Visual 2015 programını bilgisayarınıza kurun. Bu işlemden sonra problem tamamen ortadan kalkacaktır.

Bahsettiğimiz işlemlerden sonra sorun yaşanılmaya devam ediyorsa PUBG Lite ekibine ulaşarak sorunu iletebilir, teknik bir yardım isteğinde de bulunabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.