Teknoloji

DNS Yanıt Vermiyor Hatası Çözümü

Bilgisayarınızı internete bağladığınız ilk zamanlarda farklı ve bilinmedik hatalar alarak büyük uğraşlar gösterebilirsiniz. Bu hatalardan bir tanesi olan ve çözülmesi kolay olan ‘’DNS Yanıt Vermiyor Hatası’’ bazı kişilerde soru işaretleri yaratabiliyor. Problem ile karşılaşmanıza neden olan ilk şey ise DNS sunucusundan yanıt alınamamasıdır. Buna ek olarak sistem kesintiler yaparak bağlanmak istediğiniz internet tarayıcılarına bağlanamaz.

DNS Yanıt Vermiyor hatası ile karşılaştıktan sonra yapmamız gerekenler oldukça basittir. Hatadan tamamen kurtulmak için modemi fabrika ayarlarına resetlememiz gerekmektedir. Bu durumu nasıl yapacağınız hakkında fikriniz yok ise alt kısımda kalan paragrafı takip edebilirsiniz.

Bütün modemin alt ya da üst kısımlarında RESET yazılı olan bir küçük delik bulunmaktadır. Bu deliği bularak ince uçlu olan bir cisimle üzerine basılı tutunuz. 20 saniyeye kadar basılı tuttuktan sonra modeminizin bütün ışıkları sönerek yeniden çalışmaya başlayacaktır. Böylelikle modem resetlemesini yaparak hatadan tamamen kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi