Biyografi

Rachel Araz Kiresepi Kimdir? Yaşı? Eşi? Çocukları? Aslen Nereli?

Rachel Araz Kiresepi kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, eşi kim, çocukları, aslen nereli ve Türk mü? Youtube ve Instagram’da içerikler üreten ve Türkiye’de önemli markaların temsilciliğini yapan Rachel Araz Kimdir? Hayatı hakkında merak edilenler yazımızda.

Rachel Araz Kiresepi Kimdir?

  • Sosyal medya fenomeni.

Avukat bir annenin ve Mühendis bir babanın kızı olarak İstanbul’da doğan Rachel Araz, aslen Mardinlidir. Anne ve babası aslen Mardinlidir fakat İstanbul’a taşındıkları için Araz, İstanbul’da doğup büyümüştür. 24 Mart 1988 yılında dünyaya gelmiştir. Koç burcudur. Boyu 1,70’tir. Şu an estetiği bulunmamaktadır, burnu da estetik değildir. Annesini 17 yaşında kaybetmiş ve kendisinden 10 yaş küçük bir kardeşi vardır. 26 Kasım 2016’da Santa Farma İlaç Sanayi’nin başındaki isim olan Sami Kiresepi ile evlenmiş, Galia adında bir kız ve Lionel adında bir erkek çocukları vardır.

Eğitim ve İş Hayatı

Çalışkan bir lise hayatı yaşayan Araz, Fransız Lisesinde okuduktan sonra Sabancı Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünü okurken bölüm değiştirerek Yönetim Bilimleri bölümünden güzel bir ortalama ile mezun olmuştur. İş hayatı da oldukça hareketli olan ve Türkiye’de önemli markaların temsilciliğini yapan Araz, yaklaşık 5 sene Beymen’in Kurumsal İletişim ve Pazarlama bölümünde çalışmış, yurt dışına giderek pazarlama alanında eğitimler almıştır. Dijital dünyaya da atılmaya karar veren Rachel Araz kendi şirketini kurmuş, Instagram ve Youtube üzerinden içerikler üretmeye başlamıştır. Tanıtım için birçok dergi ve sosyal medya fenomenleri ile anlaştıktan sonra gerekli içerikleri üreterek şirketini büyütmüştür. Şu an moda üzerine içerikler üretmeye devam etmektedir. Instagram hesabı:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.