Gümüş Neden Kararma Yapar?

Gümüş Neden Kararma Yapar? Gümüş eski çağlardan beri kullanılan ve varlığı her zaman bilinen bir maden türüdür. Eski Zamanlarda insanlar gümüşü, yanık, kesik ve yaralarını tedavi etmekte kullanırlarmış. Özellikle Osmanlı zamanında Gümüş kaşıklar çok kullanılırdı. Bunun sebebi, Gümüşün Antibakteriyel özelliğinden dolayı hastalıklara şifa olmasıdır. Bunun yanı sıra Gümüşün zenginlik göstergesi olarak bilinmesi de o dönem çok fazla kullanılmasını sağlamıştır. Günümüzde halen daha sıklıkla kullanılan bir maden olan gümüş, özellikle takı alanında çok popülerdir. Altın ve benzeri madenlere göre çok daha uygun ve çok daha fazla çeşide sahiptir.

Gümüş Neden Kararma Yapar?

Gümüşün kararmasındaki en büyük etmen içinde bulunan kükürt elementidir. Gümüş açık havayla temas ettiğinde, içindeki kükürt elementinden ötürü çok çabuk kararma yapar. Bununla beraber kimyasal maddelerde gümüşün kararmasında rol oynar. Parfümün bizzat gümüşle temas etmesi de kararması için bir nedendir. Gümüşü çok dikkatli kullansanız dahi kararma yapıyorsa bunun sebebi vücudunuzdaki kirli toksitlerden sizi arındırıyor olmasıdır. Vücudunuzdaki kirli toksitler gümüşe toplanır ve bu gümüşün kararmasına neden olur. Gümüş Takıların sağlık açısından da bir çok faydası vardır. En Faydalı 5 Özelliğine değinecek olursak:

  • Gümüş Antibiyotik olarak kullanılır.
  • Gümüş zamanımda ölümcül hastalık olan Vebayı önlemiştir.
  • Gümüş Antibakteriyel özelliğe sahiptir.
  • Radyasyona karşı Gümüş kullanılmaktadır.
  • Gümüş stresten uzak kalmanızı sağlar.

Peki kararan gümüş nasıl beyazlar diyorsanız, en doğru ve güvenilir olan aldığınız yere gidip beyazlatmak istediğinizi söylemektir. Zaten hiçbir fiyat talep etmeden saniyeler içinde beyazlatma işleminizi gerçekleştireceklerdir. Evde doğal yollarda beyazlaşmaya çalışmak Gümüşünüze zarar verebi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

yabancı dizi izle