Rahim Kanseri Bel Ağrısı Yapar mı?

Kalp hastalığından sadece ikinci sırada gelen kanser, Amerika Birleşik Devletleri’nde ikinci önde gelen ölüm nedenidir. Her yıl yaklaşık 13.000 kadına rahim ağzı kanseri teşhisi konuyor. Rahim ağzı kanseri, rahim ağzının vajinaya açılan alt kısmı olan rahim ağzını etkileyen ölümcül bir hastalıktır. Bu hastalığın oranı, artan farkındalık ve Pap smear nedeniyle son 40 yılda önemli ölçüde azaldı, ancak birçokları için endişe kaynağı olmaya devam ediyor. Pap smear testleri ve diğer koruyucu taramalar rahim ağzı kanserinin önlenmesine ve erken teşhisine yardımcı olabilir.

İlginizi Çekebilir:  Secita Reçetesiz Satılır mı? Bağımlılık ve Kafa Yapar mı? Kilo Aldırır mı?

Rahim ağzı kanserinden korunmanın önemi sizin veya sevdiklerinizin hafife alması gereken bir şey değildir. Rahim ağzı kanseri semptomları genellikle hastalığın gelişiminde daha sonra ortaya çıkarken, bu semptomların farkında olmak başarılı tedavi şansınızı artırabilir. Bugünden başlayarak, kanserden korunmayı kendi ellerinize alın. Aşağıda, rahim kanseri bel ağrısı ilişkisinden kısaca bahsettik.

İlginizi Çekebilir:  Kızamık Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Rahim ağzı kanseri öncelikle 35-44 yaş arasındaki kadınları etkiler, ancak ergenlik sonrası herhangi bir yaş savunmasızdır. Bel çevresinde ve pelvis bölgesinde sürekli ağrı, fark edilmemesi en kolay belirtilerden biridir. Koşulların bir haftadan uzun sürdüğünü veya geleneksel rahatlamanın işe yaramadığını unutmayın.

İlginizi Çekebilir:  Spor Sonrası Kaç Yumurta Yemeli? Detaylı Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara