Sağlık

Reflü Bel Ağrısı Yapar mı?

Asit reflü ve ağrıyan mide, aşırı yemek yiyenlerde el ele gider. Yiyecekler mideye atıldığında sindirimi zorlaşır. Mide sindirim için daha fazla zaman alır. Daha fazla zorlama altına alınır ve asit geri akışı garanti edilen acıdır.

Daha sonra, bu asit reflü, birçok hastalık türünün önde gelen nedeni haline gelir. Bunlar boyun ağrısı, diz problemi veya bel ağrısını içerebilir. Çoğu zaman, asit reflü şiddetli bel ağrısının başlıca nedenidir. Araştırmacılar ve bilim adamları, bu gibi durumlarda haplar ve ilaçlarla tedavinin sınırlamalarını fark ettiler. Yani, herhangi bir sorundan kalıcı olarak kurtulmak için ilaçlarla birlikte sağlıklı yaşam tarzı değişikliklerini benimsemeniz gerekir.

Bunların her ikisi de, özellikle asit reflü veya başka herhangi bir yaşam tarzı bozukluğunun neden olduğu sırt ağrısı gibi sağlık durumlarını tedavi etmek için el ele gider. Şimdi bu tür durumlar gıda yönetimi gerektiriyor. Fast food restoranlarının sunduğu yüksek yağlı yiyecekler, sağlığınızın amacına hizmet etmez. Bu yiyeceklerle mideniz fazla mesai yapmak zorunda kalır, sindirim işini yerine getirmek için daha fazla asit alır.
Evde bile günde üç ağır öğün yiyerek asit reflüsüne bir davette bulunursunuz. İstediğiniz kadar yiyin, ancak kalıbı biraz değiştirin. Sık sık daha az miktarda yiyecek alın. Mide, küçük dozlarda yiyecek ve sıvıları verimli bir şekilde sindirebilir. Asit reflü olduğunu gösteren belirtilere bir göz atalım.

Yemek yerken, sırtınızda bıçak saplanır bir ağrı hissedersiniz. Ağrı her yere yayılır ve bazen ağrının tam yerini anlayamazsınız. Mideden gelen bu ağrı ve isyan yemekten hemen sonra gelir.

Sanki midenizden ve sırtınızdan bir bıçak geçiyormuş gibi hissediyorsunuz. Bıçaklanma ağrısı olarak adlandırılabilir.

Bu tip sırt ağrılarının tedavisi bölgesel bir olay olamaz. Şu anda yaşadığınız asit reflü sırt ağrısı, saklanan ve size saldırmak için zaman ayırmaya çalışan daha ciddi hastalık türlerinin daha hafif bir versiyonu olabilir.

Bu koşullar altında sizin için en iyi yol diyeti kontrol etmektir. Yaratıcı yemek planlamasıyla, ilk günden itibaren daha iyiye yönelik değişiklikleri bulmaya başlarsınız. Mideniz, sindirilen gıdayı iletmek olan birincil görevinden biraz dinlenir ve kendi kendine bakım için bazı zamanlar emrindedir.

Sizin için paralel aktivite düzenli egzersiz yapmaktır. Yoga duruşları mide bölgesindeki kaslara gerekli gücü ve desteği verir ve yavaş yavaş asit reflüsü üzerinde daha iyi kontrole sahip olduğunuzu keşfedersiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds