Biyografi

Rapçi Khontkar Kimdir? Aslen Nerelidir ve Kaç Yaşında?

Khontkar kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Rapçi Khontkar’dan söz edeceğiz.

Khontkar Kimdir?

— Rap müzisyeni
— Söz yazarı

Marj Jane isimli şarkısı ile geniş kitleler tarafından bilinen ve hayat hikayesi merak konusu olan isimlerden Khontkar, ilk kayıtlarını amatör olarak evinde gerçekleştirmiş, daha sonra da 2008 yılında yine kendi evinde stüdyo kurarak profesyonelliğe doğru adım atmıştır. Türkiye’nin müzik gündemini bu sıralar epey meşgul eden trap müziğin öncü isimlerinden biri olan Khontkar aslında kim?

Gerçek adı Onur Dinç olan Khontkar, 1991 senesinde İzmir’de doğmuştur. Henüz küçük yaşlardayken annesinden edindiği MC Hammer ve Run DMC kasetlerle hip-hop müziğe ilgi duymaya başladı ve zamanla hip-hop müzikle gününün büyük bir kısmını hem yapmaya çalışarak hem de dinleterek geçirdi.

13 yaşındayken ilk amatör kaydını gerçekleştiren Khontkar, daha sonrasında ise birkaç oluşumun içerisinde yer almıştır. Bir yandan da müzik teorileri dersleri alan Khontkar, 2008 yılına geldiğinde yani 17 yaşındayken kendi ev stüdyosunu kurmuştur. Türkiye’de Amerika’daki Migos ve benzeri Rap gruplarla popüler hale gelen trap akımının öncüleri arasında yer alan Khontkar, şu anda trap müzik denilince akla gelen birkaç isimden biridir.

Hayattan elde ettiği tecrübeleri ve sıkıntılarını müziklerinde paylaşan Khontkar, 2010 yılında ‘Crimeland’ isimli bir albüm yayınladı ve daha sonra bu albüm serilerini bir müddet daha devam ettirdi. Ancak Türkiye’de henüz tam anlamıyla trap müziğin ilgi görmemesi nedeniyle o dönem yapmış olduğu müzikler beğenilmedi ve çokça eleştirildi.

2012 senesinde İzmir 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Teknolojileri Bölümü’nü kazanan Khontkar, bir yandan okul hayatına devam ederken bir yandan da albüm serilerini kaydetmeyi başardı. Bu zaman diliminde ayrıca tamamı kendisine ait olan şarkıları İnternet üzerinden ücretsiz olarak yayınlamaya devam etti. 2015 yılının başlarında “WHOISTHAT” adında İngilizce sözlerden oluşan bir EP yayınladı. Bunu, ilk defa dijital platformlarda yerini alacak olan LP’si “NOBODI” takip etti.

Khontkar Hakkında Yapılan Aramalar

Google üzerinde Khontkar hakkında arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; khontkar youtube khontkar ekşi khontkar redkeys khontkar şarkılar khontkar ne demek khontkar twitter khontkar metth khontkar kimdir Sayfada Gezinme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds