Biyografi

Razi Canikligil Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Evli mi?

Razi Canikligil kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor, evli mi bekar mı? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı yazarların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Razi Canikligil’den söz edeceğiz.

Razi Canikligil Kimdir?

  • Yazar.

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nda (önc: İletişim Fakültesi) tamamlayan Razi Canikligil, sonrasında New York Üniversitesi’nden reklam ve pazarlama sertifikası almıştır. 1985’te Ses ve Hayat dergilerinde muhabir olarak meslek hayatına başlayan Razi Canikligil, sonrasında 1988’de Hürriyet’te 1990’da da Hürriyet New York bürosunda çalışmaya başlamıştır. 26 yıl boyunca burada önemli işlere ve haberlere imza atan Razi Canikligil, Reza Zarrab davasındaki gelişmeleri New York’tan aktarması ekranlarda çok sık yer almaya başlamıştır. Razi Canikligil daha öncesinde de Uzan ve Çukurova davalarında da muhabir olarak görev yapmıştı. Razi Canikligil, daha çok Amerika’daki Türkler, ekonomi, sağlık, bilim ve genel olarak ABD siyaseti hakkında haberler yapmaktadır.

CNN Türk ekranlarında Zafer Şahin ile yaşadığı bir tartışmada Şahin’e ”aptal” ve ”şapşal” ifadelerini kullanması ile gündeme düşen ve sosyal medyada geniş yankı uyandıran Razi Canikligil, aynı zamanda ”ABD Gizli Belgelerinde Fethullah Gülen” adlı kitabın da yazarıdır. Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Razi Canikligil hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, evli mi gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • dogankitap.com.tr, Razi Canikligil, erişim tarihi: 24 Eylül 2022
  • kitapyurdu.com, Razi Canikligil, erişim tarihi: 24 Eylül 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds