Biyografi

Doğan Şentürk Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Evli mi?

Doğan Şentürk kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı gazetecilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Doğan Şentürk’ten söz edeceğiz.

Doğan Şentürk Kimdir?

– Yazar.

23 Nisan 1968 tarihinde Ardahan’da dünyaya gelen Doğan Şentürk, İstanbul Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra yüksek lisans eğitimini de İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde tamamlamıştır. 1987 tarihinde Sabah Gazetesi’nde kariyerine başlayan Doğan Şentürk, bugüne kadar birçok medya kurum ve kuruluşunda görev almıştır. Doğan Şentürk aynı zamanda FOX TV’de haber ve spordan sorumlu genel yayın yönetmeni olarak görev yapmaktadır. Doğan Şentürk TSYD, TGC ve Basın Konseyi Yüksek Kurulu üyesidir. Doğan Şentürk, Aydan Varol Şentürk ile evlidir ve Cemre, Deniz ve Ege adında üç çocuğu bulunmaktadır. Doğan Şentürk, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün de kongre üyesidir.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Doğan Şentürk’ün bu platform üzerinde 50 binden fazla takipçisi bulunmaktadır. Tecrübeli gazeteci Doğan Şentürk’ün ayrıca 2004 yılında yayınlanan ”Ortadoğu’da Arap Birliği Rüyası” adında bir kitabı bulunmaktadır. Doğan Şentürk hakkında merak edilen evli mi eşi kim, annesi babası kardeşleri kimdir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biyografya.com, Doğan Şentürk, erişim tarihi: 24 Eylül 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.