Seda Selek Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi Kimdir?

Seda Selek kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç, evli mi, eşi kimdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin biyografisini ve çeşitli kanallarda görev yapan muhabir ve sunucuların hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Seda Selek’ten söz edeceğiz.

Seda Selek Kimdir?

  • Sunucu
  • Spiker

1976 senesinde İstanbul’da dünyaya gelen Seda Selek, eğitim-öğretim hayatına İstanbul’da başlamıştır. Lisans eğitimine ise Marmara Üniversitesi Turizm Otelcilik Bölümü’nde devam eden Selek, üniversite öğrencisiyken küçüklükten beri hayali olan haberciliğe ilk adımını atmış ve çeşitli kurumlarda sunuculuk ve spikerlik dersleri almıştır.

Number One TV adlı dizide sunucukuk kariyerine adım atan Seda Selek, ardından da TV 8’de kariyerine devam etmiştir. Buradaki görevinden sonra ise TGRT’de haber spikeri olarak çalışmıştır. Buradan bir sonraki durağı ise Kanal 24 olmuştur. Bu kanalda ‘Kadınlar Meclisi’, ‘Esas Mesele’ ve ‘Günün Manşeti’ gibi çeşitli programları sunmuştur. 2012 yılında bu kanal bünyesinde çalışırken fenalık geçirmiş ve gündem olmuştu. Seda Selek son olarak Haber Global ekranlarında spikerlik yapmaktadır.

Sunuculuk ve spikerlik hayatı boyunca ülke içinden pek çok üst düzey siyasetçi ile çeşitli röportajlar ve programlar yapmıştır. Öte yandan spikerlik kariyerinden başka çeşitli açılış ve kongrelerde de sunuculuk yapmaya devam etmektedir. Ayrıca 2008 yılında Tunç Arslanalp ile dünya evine girmiştir. Çiftin bu evliliklerinden ‘Duru’ adında bir kız çocuğu dünyaya gelmiştir.

Instagram üzerinden de aktif olarak paylaşımlarda bulunan Seda Selek’in bu platform üzerinde 2.500’den fazla takipçisi bulunmaktadır. Öte ayndan Seda Selek ile ilgili merak edilen aslen nereli, boyu kaç, kilosu ne, doğum tarihi gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Seda Selek ile İlgili Aramalar

Google’da Seda Selek ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; Seda Selek Instagram Seda Selek Kimdir Seda Selek eşi Seda Selek şimdi nerede Seda Selek boşandı Seda Selek Kaç Yaşında Seda Selek 2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.