Teknoloji

Redmi de MSA Ne Demek

Redmi yani Xiaomi marka cihazlarda MSA sorunu oldukça fazla karşılaşılan problemlerden bir tanesi olmuştur. Problem genel olarak bütün Xiaomi telefonlarda gözükmektedir ve farklı çözüm yöntemleri bulunmaktadır. Özellikle MSA, reklam hizmetleri uygulamasının çöktüğünü belirtir ve bu alanda bir sorun olduğundan söz eder. O yüzden cihazınızın iç kısımlarında yer alan bir sorun olduğunu bu kavram ile anlayabilirsiniz.

Redmi MSA, tam açılımıyla MIUI System Ads sorunu, kullanıcıların karşısına ‘’MSA Durduruldu’’ şeklinde çıkabiliyor. Bunun yanında bambaşka şekillerle de çıkabilen ifade, belirli şeylerle çözülmektedir. Hatayı çözmek için bulduğumuz alt kısımdaki yolu izleyerek sorundan kurtulabilirsiniz.

  • Cihazın ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş yapıyoruz.
  • Buradan ‘’Uygulamalar’’ ve ‘’Uygulamaları Yönet’’ adımlarını izliyoruz.
  • Ardından burada yer alan ‘’WebView’’ uygulamasını bulduktan sonra iç kısmında kalan bütün verilerini tamamen silerek kaldırıyoruz.

Bu adımları uygulayarak MSA hatasını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Eğer ki sistem bu işleme rağmen hata vermeye devam ediyorsa Google Play Store’dan WebView uygulamasını güncellemeniz yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.