Teknoloji

Regal Televizyonlarda Kanal Taşıma Nasıl Yapılır?

Regal televizyonlarda kanal taşıma nasıl yapılır? Regal marka televizyonlarda kanal taşıma işlemi nasıl olur? Daha önceki yazılarımızda Regal televizyonlarla ilgili olarak çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca kanala taşıma işleminden söz edeceğiz.

Regal Televizyonlarda Kanal Taşıma Nasıl Yapılır?

Öncelikle Menü’den Kurulum tuşuna basıyoruz. Burada en üstte yer alan TKGS Kurulum’a tıklıyoruz. Sonrasında çalışma şekli ayarını kapalıdan açığa getiriyoruz. Bu sayede ayarlamaları manuel olarak kendimiz yapmış olacağız. Sonrasında ”OK” tuşuna basıp kanal listesine tekrar dönüyoruz ve ”Gelişmiş” seçeneğine basıp ayarlamaları açıyoruz. Daha sonrasında taşımak istediğimiz kanalın üzerine tıklayıp ”Taşı” tuşuna basıyoruz. Sonrasında sistem size bir numara girmenizi isteyecek. İstediğiniz bir numarayı tıkladıktan sonra kanalınız o numaraya taşınacaktır.

Ancak bazen kanal listesinde atlamalar olabilir. Mesela 13’ten 15’e bir atlama görürseniz bu kurulum sırasında meydana gelebilecek bir hatadan olmuş olabilir. Bu sebepten dolayı hatayı düzeltmek için kurulumu yeni baştan yapmanız gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.