Teknoloji

Phone Locked Huawei Ne Demek?

Huawei mobil cihazlar açısından 2022 yılı içerisinde en yüksek popülerliği kazanan telefonlardan bir tanesi olmuştur. Cihazlarda bulunan onlarca farklı özellik, sistemlerin daha da büyümesini sağlayarak gün geçtikçe tercih edilme oranını artmıştır. Bunun yanında her Android cihazda olduğu Huawei telefonlarda da bazı sorunlar yaşanabilmektedir. Bu sorunlardan bir tanesi olan Phone Locked problemi bazı durumlarda kullanıcılara dert olabiliyor. Bu yüzden bu yazımızda sizlere sorunun ne demek olduğunu ve nasıl çözülmesi gerektiğini aktaracağız.

Huawei telefonlarda rastlanılan Phone Locked seçeneği oldukça önemli bir kavramdır. Cihaz bu seçenekle karşı karşıya kaldığında hiçbir tuşa basmanıza izin vermeyerek kontrolü kendisine sağlar. Kapanma ve açılma özellikleri ise kesinlikle kontrol edilmemektedir. Bu karşılaştığınız durumda izleyeceğiniz adımlar net ve hızlı bir şekilde olması gerekiyor

Öncelikli olarak problemi çözmek için atacağınız adımlardan birisi cihazı bilgisayara bağlayarak formatlamaktır. Bu yöntem sayesinde kolaylıkla sistemi kullanmaya devam edebilirsiniz. İkinci olarak ise cihazınızı yanlışlıkla bootloader moduna almış olabilirsiniz. Böyle bir durumda kilit tuşuna ekran kapanana kadar basarak bütün hatayı çözümleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.