Sağlık

Remeron Cinsel İsteksizlik Yapar mı?

Remeron, günümüzde çok yaşanan majör depresif bozukluğu yani ağır ruhsal çöküntü hastalığı tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. 18 yaş üzeri kişilerde kullanılan ilaç, mide ve uyku için büyük bir etki yaratır. Yan etki konusunda ise birçok olumsuzluğunun olduğunu söyleyebiliriz. Bunların arasında olan: bulantı, sırt ağrısı, tedirgin hissetme, canlı rüyalar, baş ağrısı, deri döküntüleri ve iştahsızlık oldukça yoğun şekilde yaşanır. Bütün bunların yanında insanların önemli konu olan cinsellik hususunun da Remeron ilacıyla etki edip etmediği merak edilebiliyor. Bu yüzden bugünkü konumuzda “Remeron Cinsel İsteksizlik Yapar mı?” sorusunu yanıtlayarak yardımcı olmaya çalışacağız.

Remeron, halk arasında antidepresan ilacı olarak bilinmektedir. Depresyon ve ağır intihar düşüncelerinde tedavi için kullanılan bu ilaç, kişilerde farklı sonuçlar yaratır. Derin etkilerden bir tanesi olan cinsellik ise Remeron ilacında kesinlikle yan etki yapmamaktadır. Bu konuda ek olarak belirtmeliyiz ki cinsel herhangi bir sorunda barındırmaz. Yani kısaca sorumuza cevap verecek olursak, Remeron cinsel isteksizlik yapmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi