Otomobil

Rot Balans Ayarı Yakıtı Etkiler mi?

Rot ayarı ve balans ayarı farklı manalara gelen ve her ikisi de aracın konforu ve sürüş güvenliği için son derece önemli olan bir işlemdir. Aynı zamanda yakıt tüketimine bir miktar etkisi bulunduğu da açıktır. Rot balans ayarı yakıtı değiştirir. Bir depo ile daha uzun kilometre yol gitmek için rot ve balans ayarlarını düzenli  olarak mümkünse her yıl kontrol ettirin. Bulunduğunuz bölge yolları çok çukurlu ise bu ayar daha çabuk bozulacağından 6 ayda bir kontrol de abartı sayılmayacaktır.

Rot Ayarı Yakıtı Etkiler mi?

Rot ayarı balansa göre yakıtı çok daha az etkiler çünkü sadece direksiyonu çevirdiğiniz anda aracın gitmesi gereken yönü belirler ve aracı şeritte sabit tutmak için terse bir kuvvet uyguluyormuş gibi olsa da sadece direksiyon yamuk durur.

Balans Ayarı Yakıtı Etkiler mi?

Balans ayarının bozuk olması tıpkı lastik havalarının etkisinin çok önemli olması gibi ciddi bir konudur. Balans ayarı bozulmuş bir araç hızlanmak için motordan daha fazla gereksiz kuvvet alarak aynı işi yapacağından yakıtınız %5-10 arası artacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds