Biyografi

Sabahattin Yakut Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Sabahattin Yakut kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç, oynadığı diziler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Sabahattin Yakut’tan söz edeceğiz.

Sabahattin Yakut Kimdir?

  • Oyuncu.

7 Haziran 1981 tarihinde Manisa’da dünyaya gelen Sabahattin Yakut, lisans eğitimini ise Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünde tamamlamıştır. 2012 yılında gösterime giren Jin adlı sinema filminde ilk deneyimin yaşayan Sabahattin Yakut, sonrasında Muhteşem İkili dizisinde Volkan Önder karakterine hayat vermiştir. Baaşrılı oyuncu Sabahattin Yakut, sonrasında da Avlu dizisinde Durmuş Gezer karakterine hayat vermiştir. Kurtuluş Yolculuk adlı dizisinde Derviş Fazıl karakterine hayat vermiştir. Başarılı oyuncu Sabahattin Yakut, Kardeşlerim adlı dizide Erhan rolünde oynamıştır.

Sabahattin Yakut

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Sabahattin Yakut, oyunculuk çalışmalarına da devam etmektedir. Başarılı oyuncu Sabahattin Yakut hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.