Biyografi

Sabahnur Sayılgan Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli?

Sabahnur Sayılgan kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı muhabirlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Sabahnur Sayılgan’dan söz edeceğiz.

Sabahnur Sayılgan Kimdir?

  • Muhabir.

Ankara’da 30 yıldan fazladır haber kameramanı olarak görev yapan Cezmi Sayılgan’ın kızı olan Sabahnur Sayılgan, üniversite eğitiminin ardından gazeteciliğe adım atmış ve babasının izinden giderek kariyerini bu yönde sürdürmüştür. TRT Haber’de muhabir olarak görev yapan Sabahnur Sayılgan, halen bu kurumda kariyerini sürdürmektedir. Sabahnur Sayılgan, Mayıs 2022’de annesi Ayşegül Sayılgan’ı kaybetmiştir. Sabahnur Sayılgan anne tarafından aslen Kırıkkalelidir.

Twitter ve Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Sabahnur Sayılgan, muhabirliğe TRT Haber bünyesinde devam etmektedir. Başarılı muhabir Sabahnur Sayılgan hakkında merak edilen doğum tarihi nedir, boyu kaç, evli mi gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • ankarakenthaber.com, Gazeteci Cezmi Sayılgan’ın Acı Günü, erişim tarihi: 15 Haziran 2022
  • aa.com.tr, Babalarının İzinden Giden Çocuklar, erişim tarihi: 15 Haziran 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.