Şafak Ertan Çomaklı Kimdir? Kaç Yaşında? Neden İstifa Etti?

Şafak Ertan Çomaklı kimdir, nereli ve kaç yaşında, neden istifa etti? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Şafak Ertan Çomaklı’dan söz edeceğiz.

Şafak Ertan Çomaklı Kimdir?

1975 senesinde Erzurum’da dünyaya gelen Ertan Çomaklı, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Maliye ve Mali Hukuk alanlarında lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamladı. Daha sonra Uludağ Üniversitesi’nde Maliye Mali Hukuk Anabilim Dalı’nda tamamladıktan sonra yine aynı alan üzerinde doçentlik ve profesörlük kadrolarında görev aldı. Çomaklı, özellikle kamu maliyesi konusu üzerinde vergi kaçakçılığı, terörün finanse edilmesi gibi konular üzerine yoğunlaştı.

İspanya, İtalya, Belçika, Almanya, Katar, Avusturya, Çekya, Kosova, Bosna Hersek, Suudi Arabistan, Kazakistan gibi ülkelerin Polis Akademilerinde uluslararası alanda terörün finanse edilmesi yöntemleri konusu üzerinde çalışmalarda bulundu.

Ayrıca son zamanlarda terörün kamusal alandaki etkilerinin yanı sıra terörün mali ve idari (personel) boyutu üzerinde çalışmaları da vardır.

Çomaklı son olarak ise Polis Akademisi Başkanlığı’nda polis ve komiser yardımcısı alım ve eğitimi ile rütbe terfi aşamalarının planlanması sürecinde yer aldı. Ulusal ve uluslararası pek çok çalışması bulunan Çomaklı, iyi derecede İngilizce biliyor. Evli olan Çomaklı’nın üç çocuğu var.

ŞAFAK ERTAN ÇOMAKLI NEDEN İSTİFA ETTİ?

Hali hazırda Anadolu Üniversitesi’nde rektör olarak görev yapana Şafak Ertan Çomaklı’nın sağlık sorunlarını gerekçe göstererek görevinden istifasını YÖK’e ve Cumhurbaşkanlığı’na sunduğu öğrenildi.

ANNESİ’NDEN İZMİRLİLERE AĞIR HAKARETLER

1 ay önce annesi Zekiye Çomaklı, İzmirli vatandaşlara ağır hakaretlerde bulunmuş, İzmirliler hakkında “gavur”, “düşman” gibi nitelemelerde bulunmuştu. Sosyal medyada gündem olan videoda Zekiye Çomaklı, İzmirli vatandaşların virüsten ölmesini de temenni etmişti.

CANLI YAYINDA REKTÖRE YAKIŞMAYAN HALLER

Yine son olarak sosyal medya hesabından canlı yayın açan Ertan Çomaklı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan “reis” diye bahsetmiş ve canlı yayında bir rektörden beklenmeyecek ucuz hareketlerde bulunmuştu. Söz konusu görüntüler de yine o dönemler sosyal medyada geniş yer bulmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting - malatya haber