Şafak Pekdemir Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Şafak Pekdemir kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Şafak Pekdemir’den söz edeceğiz.

Şafak Pekdemir Kimdir?

  • Dizi ve film oyuncusu.

19 Haziran 1988 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Şafak Pekdemir, İstanbul Beykent Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Bu üniversitenin ‘Güzel Sanatlar ve Oyunculuk’ bölümünden başarıyla mezun olan Pekdemir, daha sonra 2011 yılında Aslı isimli diziyle ilk kez seyirci karşısına çıkmış ve oyunculuk kariyerine başlamıştır.

2011 ile 2013 yılları arasında yayınlanan ve bir dönemin en popüler dizileri arasında yer alan Leyla ile Mecnun isimli dizide Yavuz’un meslektaşı Nisan rolüne can veren Şafak Pekdemir, bu dizide 20 bölümden fazla oynamış ve seyircinin beğenisini toplamıştır.

Leyla ile Mecnun dizisinin final yapmasının ardından 2014 yılında vizyona giren ve büyük ses getiren İncir Reçeli isimli sinema filminde usta sanatçı Halil Sezai ile baş rolde oynayan Şafak Pekdemir, bu filmdeki performansıyla büyük beğeni toplamıştır.

Birçok dizi ve film projesinde yer alan Şafak Pekdemir, rol aldığı bu dizi ve filmlerde gösterdiği performansı ile ön plana çıkmış ve özelikle İncir Reçeli 2 isimli sinema filmindeki performansı ile büyük beğeni toplamıştır.

Şafak Pekdemir, 2017 yılı Aralık ayında ünlü spiker ve sunucu Nevşin Mengü’nün kardeşi avukat Burak Mengü ile hayatını birleştirmiştir. Nikâh masasına oturan ünlü oyuncu, evlendiğini sosyal medyadan ilan etmişti.

Şafak Pekdemir’in Sesi

Sesi ile ilgili çok sayıda yorum alan Şafak Pekdemir, “Sesimin kalın olmasını küçükken dert ederdim ama şimdi seviyorum. Taksi durağını aradığımda tamam Şafak bey diyorlar” diyerek sesi ile ilgili uzun bir aranın ardından konuşmuştur.

Dizileri

  • 2010 yılında Türk Malı dizisinde Zehra
  • 2011 yılında Şüphe dizisinde Aslı Demircan
  • 2012 yılında Leyla ile Mecnun dizisinde Nisan
  • 2015-2016 yılında Asla Vazgeçmem dizisinde İclal Demirer Kozan
  • 2018Yasak Elma dizisinde Zehra Argun

Filmleri

  • 2018 yılında Deniz ve Güneş filminde Güneş
  • 2017 yılında Deli Aşk filminde Zeynep
  • 2009 yılında Sadist filminde oynamıştır.
  • 2014 yılında İncir Reçeli 2 filminde Gizem

Tiyatro Oyunları

2009Tersine Dünya
2010Savaş Ve Barış

Şafak Pekdemir Hakkında Yapılan Aramalar

Şafak Pekdemir hakkında arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; şafak pekdemir boşandı, şafak pekdemir eşi, şafak pekdemir kimdir, şafak pekdemir filmleri, şafak pekdemir burak mengü, şafak pekdemir boşandı mı şafak pekdemir leyla ile mecnun şafak pekdemir yasak elma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.