Teknoloji

Samsung Klima CF Ne Demek?

Samsung klimalarda CF koduyla karşılaşıyorsanız bu kod size klimanın filtresini temizlemenizi hatırlatmaktadır. 14 gün arayla üniteye yansıyan kod, filtreyi asla temizlemediğini ve iç tarafının dolduğundan söz eder. Bu kodun çözümü ise filtreyi temizleyerek çözülmektedir. Oldukça kolay olan işlemi birkaç dakika içerisinde tamamlayarak bitirebilirsiniz. Devamında ise filtre hatırlatıcısını sıfırlamanız yeterli olacaktır. Filtreyi temizleme hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz alt kısımda kalan paragrafı okuyabilirsiniz.

Samsung Klimalarında bulunan filtre bölümünün temizleme işi fazlasıyla kolaydır. Filtreyi temizlemek için öncelikle hava filtresini dikkatli bir şekilde çıkartıyoruz. Nasıl çıkartacağınız hakkında bilginiz yoksa kullanım kılavuzundan faydalanabilirsiniz. Bundan sonra temizliği uygun şekilde, sert olmayan bir fırça yardımıyla devam ettiriyoruz. İç kısımlarını ise su ya da farklı sıvılarla temizliyoruz.

Temizleme işlemlerinden sonra kesinlikle iç tarafının kurumasını bekleyin ve kuruduğundan emin olunuz. İşlem sonunda ise çıkardığımız şekilde klimayı takarak temizliği sonlandırıyoruz. Son olarak filtre hatırlatıcısını sıfırlayıp normal bir şekilde kullanmaya devam edebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.