Şanlıurfa Suruç Uluhan Ortaokulunda Usulsüzlük İddiaları – Müşahitler Darp Edildi

24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinin ilk şaibeli oy ve seçimde usulsüzlük haberleri Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki bir okulda müşahitlerin darp edilmesi ile başladı. CHP müşahitlerinin darp edilmesi ile başlayan süreç, sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. 

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine müşahitlik yapmak ve sandıkları korumak için giden Aykut Kuğuoğlu isimli bir vatandaş, görevli olduğu okulda kimliği belirsiz kişilerce darp edildi. Kuğuoğlu, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “sandıktan kaçtık canımızı zor kurtardık uluhan imamhatip orta okulu darp olan arkadaşlarımız var şuan jandarma karakolunda ifade veriyoruz sonra hastaneden darp raporu alıcaz.”

İlginizi Çekebilir:  UBER Neden Gündem Oldu?

Şanlıurfa’ya bağlı Suruç ilçesindeki 2242 numaralı sandıkta, kimliği belirsiz bazı kişiler ‘burada size oy yok’ diyerek müşahitleri sandıklara yaklaştırmadılar.

CHP milletvekili Aytun Çıray ise konuyla ilgili olarak Şanlıurfa valisinin derhal açıklama yapması gerektiğini ifade etti. Öte yandan CHP milletvekili Murat Emir de vali ile görüştüğünü, gerekli önlemlerin alınacağını söyledi. 

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Şanlıurfa Suruç’ta bazı sandıklara yönelik asayiş ile ilgili konularda idari ve adli işlemler için gerekli girişimlerde bulunuldu.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir