Gündelik Hayat

Sararmış Tüller Nasıl Beyazlatılır?

Birçoğumuz temizlik yaparken oldukça zorlandığımız bir konu da tülleri beyazlatmak! Peki tüllerimizi daha beyaz bir şekle sokmak ve parlatmak için ne yapmalıyız. İşte birkaç ipucu.
İlk olarak tüllerinizin sağlam olup olmadığına ve yapısının çabuk yıpranan bir kumaşta olup olmadığını kontrol etmelisiniz ve tüllerinizin zarar görmeyeceği yöntemler denemeniz gerekmektedir.
Çamaşır suyu tülleri beyazlatmada en iyi yöntemlerden biridir. Renksiz bir çamaşır suyunda tüllerinizi bekletmek tüllerinizin beyazlamasına yardımcı olacaktır. Fakat yine tekrar etmek gerekir ki çok fazla çamaşır suyu kullanmamaya ve uzun süre bekletmemeye dikkat etmelisiniz. Aksi taktirde tülleriniz zarar görüp çürüyebilir. Bunun yanında limon suyu ve tuz karışımı tüllerinizi beyazlatmak için iyi bir yöntemdir. Tüller için özel olarak üretilmiş, tül beyazlatıcı deterjanlar tüllerinizi beyazlatacaktır. Aynı zamanda deterjanlarla birlikte karbonat kullanmayı deneyebilirsiniz. Tülleri beyazlatmak için bazı kişiler bulaşık makinesi tableti de kullanmakta. Çamaşır makinesinin deterjan bölümüne “beyazlatıcı deterjan ve normal deterjan” koyduktan sonra, tüllerin arasına bir tane bulaşık tableti atmanız tüllerinizi beyazlatabilmesine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda tüllerinizi ıslak ve deterjanlı suda birkaç saat ya da bir gece bekletmeniz tüllerinizin beyazlamasına yardımcı olabilir.

Herhangi bir beyazlatma yöntemini kullanmadan önce, tülünüzün etiketini kontrol edin ve üretici tarafından önerilen bakım talimatlarına uymanız gerekmektedir. Bununla birlikte tülü çok sık yıkamaktan kaçının, çünkü aşırı yıkama tülün zarar görmesine neden olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.