Sağlık

Sarımsak Uyku Yapar mı?

Sarımsak antibiyotiğe eş değer bir besin kaynağımızdır. Kokusundan dolayı her istediğimizde yemekten çekin sekte sarımsak sağlığımız için mucizeler yaratır.  Sarımsağın faydalarını ne kadar bilsek de bazı kişiler sarımsağı hiç yemezler yiyenlerden de kaçarlar. Sarım sağın faydalarının yanında tansiyon düşüklüğü yaptığı için bazı kişilerde şiddetli uyku isteği uyandırır.

Sarımsak Uyku Yapar Mı?

Doğal antibiyotik olarak kabul edilen sarımsağın inanılmaz faydaları olduğunu biliyoruz ancak kokusundan dolayı sarımsak yemek için özel zamanları seçmek zorunda kalırız. Özellikle evde kalacağımız günlerde tüketmeye dikkat ederiz. Pek çok rahatsızlığa şifa kaynağı olan sarımsak tansiyon düşürücü olarak da ilaç niyetine kullanırız. Düşük tansiyon taşıyan kişiler sarımsak tüketirken dikkatli olmaları gerekiyor. Pek çok kişide sarımsak tüketiminden yarım saat sonra aşırı bir uyku ihtiyacı duyulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds