Teknoloji

Şarjlı El Fenerli Kaç Saat Şarj Edilir?

Önceki makalelerimizde teknoloji kategorimiz içerisinde elektronik cihazların ne kadar süre ilr şarj edilmesi gerektiği hakkında detaylı bilgiler vermiştik. Yazı serimiz çok sevildiği için şarjlı el feneri ile devam ediyoruz. Bu cihazların pilleri uygun sürelerde şarj edildiğinde çok daha sağlıklı bir uzun ömür sunacaktır. Durum böyle olunca dakika kadar detaylar önemli olmasa da şarjda kalma süresi genel anlamda önem arz etmektedir.

Öncelikle şarjlı el fenerinizi kutusundan çıkardığınız anda yanında gelen kullanım kılavuzunu dikkatli bir şekilde okumanız gerekmektedir. Burada sizlere şarj süresi hakkında ipuçları veriliyor olabilir. Fenerin gücüne ve tipine göre çok değişkenlik gösterse de genellikle 3-4 saat içerisinde tam şarj alması beklenmektedir. Av projektörü olarak tabir edilen çok büyük fenerlerde ise bu süre değişebilmektedir.

Sonuç olarak, fenerinizin şarjı tam bittiği anda gün boyu şarjda bırakmanıza gerek yoktur. Bazı fenerlerde ilk kullanım öncesi böyle bir uygulama tavsiye edilse de genel kullanım esnasında birkaç saat gayet yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.