Ekonomi

Satış Yd İade Banka Ne Demek?

İnternet üzerinden hizmet ve ürün satışı ya da alışı özellikle günümüzde çok sık kullanılan bir hizmet şeklidir. Yurt dışından alınan herhangi bir malın belirlenen zamanda geri iadesi ile ödeme yaptığınız bankaya geri iade yöntemidir. Yd ürün genellikle e ticaret sitelerinde yurt dışı kaynaklı ürünlerdir. Yd ürünlerin satış iptali Alıcı ile satıcı arasında yasal olarak imzalanan mesafeli sözleşme anlaşması gereği cayma hakkına sahiptir. Satış Yd İade Banka ne demek? Sorusuna istinaden ise mesafeli sözleşme kabul edilir edilmez belirlenen süre içerisinde cayma hakkınız bulunur.

Yd Satış İade Süreci

İşletmeler çeşitli nedenlerden dolayı aldığı veya satışını yaptığı ürünlerin hizmet ve gider iadesini yapmaktadır. Genellikle ürün teslim tarihinden itibaren 15 ile 30 gün arasında ürün iadesi yapılabilir. Ürün iadesi talebi oluşturduğunuzda ürünü satın aldığınız firmaya geri teslim etmeniz süreniz ve ürünün iade sebebi belirlendiğinde satın aldığınız ürünün parası bankaya geri iadesi 7 ile 10 gün arasında değişebilmektedir. Satış Yd iade Banka ne demek? Sorusu ile ilgili tüm bilinmesi gerekenler ürün satın aldığınız firma tarafından detaylı olarak belirtilmektedir.

Banka Yd Satış İade

Yd yapacağınız alışverişlerde kargo ve gümrük bedelleri ya da sorunları  da dikkate alınacağından paranızın bankanıza iadesi de gecikecektir. Satış Yd İade Banka ne demek? Sorusuna cevap aradığınızda bilmeniz gereken bir başka detay ise geri iadesini yaptığınız ürünün satış sözleşmesine uygun olarak kusursuz olarak gerçekleşmesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.