Scania APS Arızası Nedir?

Scania uzun yıllardır yollarda nam salmış yüksek segment diye tabir ettiğimiz kaliteli ağır vasıta markalarındandır. Fakat diğer tırlara nispeten daha az olsa da Scania marka tırlar da bazı arızalar verebilmektedir. Her arıza ilgilenilmeye değer olsa da APS arızası aracınız için cidden önemli olabilecek bir arızadır. Kontrol paneli ekranında bulunan kilometre kadranının yanında veya marka modele göre değişiklik göstermekle beraber diğer kısımlarda APS uyarısı görebilirsiniz.

Bu arıza ingilizce bir tabirin kısaltması olmakla beraber Air Pressure System diye açılabilir. Türkçesi ise Hava Basınç Sistemidir. Buradan da tahmin edebileceğiniz gibi çekicide frenleme ya da vites değiştirme gibi hayati noktalarda rol oynayan hava basınç sisteminde arıza var demektir.

Ekrandaki tuşlarla oynayarak bu hatanın net olarak hangi noktadan kaynaklandığını çözmeniz mümkün olmasa da, dikkatinizi kompresör hava basıncı düzgün mü? Frenleme sisteminde bir sıkıntı var mı? Sorularını sorarak odaklanabilirsiniz. Tam net tespit ise aracın beynine cihaz ile bağlanarak mümkün olcaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: