Biyografi

Sefa Dönmez Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Ne İş Yapıyor?

Sefa Dönmez kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı önemli kişilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Sefa Dönmez’den söz edeceğiz.

Sefa Dönmez Kimdir?

1963 doğumlu olan Sefa Dönmez, Türkiye Cumhuriyeti İç İşleri Bakanı olan Süleyman Soylu’nun kuzenidir. Sefa Dönmez, 18 Temmuz 2022 tarihinde Trabzon’un Of ilçesindeki bir silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmiştir.

Silahlı Saldırıda Hayatını Kaybetti

Of Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamaya göre saat 19.00 sularında Sefa Dönmez ile daha önce mahkemelik olduğu zanlı bir mekanda karşılaşmış ve aralarında çıkan sözlü tartışma sonrasında zanlı F.U isimli kişi, tabancasıyla 5 el ateş ederek Sefa Dönmez’in ağır yaralanmasına sebebiyet vermiştir. Hastaneye kaldırılan Sefa Dönmez, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamış ve hayatını kaybetmiştir. Hürriyet Gazetesi’ndeki bir habere göre Sefa Dönmez ile F.U arasındaki mesele bir balıkçı damı. İkili, olay yerinde de bu meseleden dolayı sözlü tartışmaya girmiş ve Sefa Dönmez, bu tartışmada hayatını kaybetmiştir. Olayın ardından zanlı F.U, polise teslim olmuş ve olayla ilgili soruşturma başlatılmıştır.

kaynakça:

  • tr.sputniknews.com, İçişleri Bakanı Soylu’nun kuzeni Sefa Dönmez, uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti, erişim tarihi: 18 Temmuz 2022
  • hurriyet.com.tr, İçişleri Bakanı Soylu’nun kuzeni Sefa Dönmez silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti, erişim tarihi: 18 Temmuz 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.