Turgut Altınok Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Turgut Altınok kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Turgut Altınok”dan söz edeceğiz.

Turgut Altınok Kimdir?

— Siyasetçi
— Belediye Başkanı

1 Nisan 1964 tarihinde Bala’nın Aşıkoğlu mahallelisinde dünyaya gelen Turgut Altınok, ilkokulu Keçiören’de bulunan Fevzi Atlıoğlu İlköğretim Okulu’nda bitirdi. Lise eğitimini ise Keçiören Kalaba Lisesi’nde aldı. Lisans öğrenimini Azerbaycan’da hukuk üzerine alan Altınok, Türkiye-Azerbaycan ilişkilerine verdiği katkılardan dolayı Azerbaycan Vektör Uluslararası İlim Merkezi tarafından fahri doktora unvanı verildi.

Siyasi Hayatı

Turgut Altınok, gençlik yıllarından itibaren Ülkü Ocakları’nda aktif bir şekilde görev almaya başladı. Kısa bir süre sonra 25 yaşındayken Milliyetçi Çalışma Partisi Keçiören İlçe Başkanlığına seçilen Altınok, daha sonra ise Ankara İl Başkanlığı ve Merkez Yürütme Kurulu üyeliğine seçildi.

12 Eylül Askeri Darbesi’nden sonra Milliyetçi Hareket Partisi’nde Genel Sekreterlik görevine seçilen Turgut Altınok, 30 Mart 1994 tarihinde yapılan mahalli idareler seçimlerinde MHP’den Keçiören Belediye Başkanı seçildi. Ardından MHP’den istifa ederek 18 Nisan 1999 yerel seçimlerinde Fazilet Partisi’nden aday oldu ve Keçiören Belediye Başkanı oldu.

28 Şubat Süreci sonrasında Fazilet Partisi’nin kapatılması sonrasında Saadet Partisinin kurulması üzerine Abdullah Gül liderliğinde yenilikçi taban ile beraber Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kurucuları arasında yer alır. 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden yeniden Keçiören Belediye Başkanı seçilir.

29 Mart 2009 tarihinde yapılan mahalli idareler seçimlerinde dönemin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile girdiği yarışı kaybeden Turgut Altınok, AKP’den gelen yeniden adaylık teklifini geri çevirerek aday olmadı.

30 Mart 2014 tarihli yerel seçimlerde adı pek çok parti tarafından anılan Turgut Altınok, yaptığı açıklama ile Büyük Birlik Partisi’nden aday olduğunu açıkladı. Seçimlerde %30,3 alarak ikinci olan Turgut Altınok bir sonraki yerel seçimlerde (2019) Keçiören’den AKP adayı olmuş ve seçimi kazanmıştır.

Özel hayatı

Turgut Altınok, Süreyya Altınok ile evlenmiş ve bu evlilikten Hacı Mehmet ve Fatih Furkan adında iki oğlu, Aybüke ve Ayça adında iki kızı dünyaya gelmiştir.

Turgut Altınok ile İlgili Aramalar

Google’da Turgut Altınok ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; turgut altınok instagram turgut altınok twitter turgut altınok iletişim turgut altınok telefon numarası turgut altınok son dakika turgut altınok süreyya altınok turgut altınok ekşi turgut altınok vaatleri, turgut altınok kızı,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting