Şerdil Dara Odabaşı Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında?

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kadıköy Belediye Başkanı adayı Şerdil Dara Odabaşı kimdir? Nerelidir? Kamuoyunda sıklıkla PKK ile ilişkisi olduğu iddiası ile gündeme gelen Şerdil Dara Odabaşı hakkında merak edilen tüm soruları bu yazımızda bulabilirsiniz. 

Şerdil Dara Odabaşı Kimdir? 

Şerdil Dara Odabaşı, 12 Kasım 1973 tarihinde Şanlıurfa’da dünyaya gelmiştir. Şerdil Dara, ilk ve orta öğrenimini ise Ankara’da tamamlamıştır. Ailesinden de daha önce siyasetçiler çıkmış olan Şerdil Dara Odabaşı, küçük yaşlardan itibaren siyasetle ilgili olmuştur. 2. Ve 4. Dönem Milletvekili ve Meclis İdari Saymanı Mahmut Odabaşı da Şerdil Dara’nın 4 kuşak önceki dedesidir. 

Şerdil Dara Odabaşı, lise yıllarında ise 1989 yerel seçimleri sırasında Ankara’da SHP Emek Mahalle Temsilciliği’nde çalışmıştır. 

İlginizi Çekebilir:  Zeynep Gülmez Kimdir? Yaşı? Boyu? Oynadığı Diziler?

1992 senesinde İstanbul’a gelen Şerdil Dara Odabaşı, burada İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yüksek öğrenime başladı. Üniversite yıllarında da siyasetle yakından ilgili olan Şerdil Dara Odabaşı, sosyal demokrat gençleri örgütlemek adına kurulan Sosyal Demokrat Üniversiteliler Platformu’nun İstanbul Üniversitesi Temsilciliği’ni ve Genel Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. 

Şerdil Dara Odabaşı, İstanbul Üniversite Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Demokrasi, Dayanışma ve Değişim olarak bilinen 3D hareketinin kuruluşunda görev yaptı. Şerdil Dara, kuruluşun Genel Sekreterlik görevini de yürüttü. 

Şerdil Dara Odabaşı, 1994 yılı yerel seçimlerinde merkez seçim ofisinde görev yapmış, Oğuz Kaan Salıcı’nın 2011 senesinde Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı seçildiği dönemde İl Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunmuştur. Şerdil Dara Odabaşı, 2012 senesinde bir kez daha seçilerek İl Başkan Vekili ve seçim hukuk işlerinden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 

İlginizi Çekebilir:  Mehmet Ali Ünver Kimdir? Nereli Ve Kaç Yaşında?

2015 senesinde Murat Karayalçın’ın İstanbul İl Başkanlığı döneminde Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Sekreteri olarak da görev olan Şerdil Dara Odabaşı, il yönetiminde görev aldığı farklı dönemlerde başta 2014 yerel ve 2015 genel seçimleri olmak üzere seçim hukuk işleri ve kampanya yönetiminde de çeşitli görevlerde bulundu. 

İlginizi Çekebilir:  Tiktok Fenomeni Kırmızı Oje Fatma Kılıç Kimdir? Kaç Yaşında?

Çoğulcu demokrasi anlayışına inanan, katılımcı ve çağdaş bir yönetim anlayışını savunan Şerdil Dara Odabaşı, Türkiye Sosyal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Vakfı (TÜSES) üyeliğinin yanı sıra çeşitli sivil örgütlerle de çalışmalarına devam etmektedir. 

Şerdil Dara Odabaşı, 26 senedir Kadıköy’de yaşıyor ve Fenerbahçe Kongre Üyeliği de bulunuyor. 1999 senesinde kendi kurduğu hukuk bürosunda serbest avukat olarak çalışmakta olan Şerdil Dara Odabaşı, evli ve iki çocuk babasıdır. 

ASLEN NERELİ? 

Şanlıurfa 

KAÇ YAŞINDA? 

46 

ŞERDİL NE DEMEK?

Gönlü yüce olan kişi. 

DARA İSMİNİN ANLAMI NE?

Eski Fars hükümdarlarından dokuzuncusu Keykubat’ın bir ismi. * Hükümdar. * Cenab-ı Hakk’ın bir ismi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara