Yatmadan Önce Elma Sirkesi İçmek Zayıflatır mı?

Elma Sirkesi yüz yıllardır saçımızdan cildimize, tırnaklarımızdan kilomuza, nerdeyse tuvalet alışkanlığımıza kadar bizi ilgilendiren bir besindir. Bu yazımız ile birlikte Elma Sirkesinin Nasıl Yapıldığı? Nasıl Elde Edildiği? Vücuda ve Kiloya Ne Gibi Faydaları Var? sorularını öğreneceğiz.

Evde Elma Sirkesi nasıl elde edilir?

 • → 2 kilo elmayı kabuklarıyla birlikte yıkayın. (Kabukları Soymayın)
 • → Küçük küçük doğrayın.
 • → 6 Litrelik kavanoza doldurun.
 • → Tepesine kadar su doldurun.
 • → Yarım çay bardağı nohut.
 • → Yarım çay bardağı sirke.
 • → Yarım çay bardağı şeker.
 • → Yarım çay bardağı nohut.
 • → Yarım çay bardağı şeker.
 • → Kavanozu sıkı sıkı kapatın, çok nemli olmayan ve ışık almayan bir yerde bekletin.
 • → Yaklaşık 6 hafta sonra Elma Sirkeniz hazır!

Elma sirkesini Gece Yatmadan Önce Tüketmek?

→ Gece yatmadan önce ağzınızı Elma sirkesi ile çalkaladığınız zaman içindeki Anti bakteriyeller sayesinde ağız kokusunu önler.

→ Vücut, tükettiği gıdayı yeteri kadar hazmedememesi sonucunda asit, reflü, şişkinlik, bulantı, kabızlık ve uykusuzluğa yol açar. Yatmadan yarım saat önce bir fincan ılık suya bir kaşık bal, bir çay kaşığı elma sirkesi ekleyin ve için, uyku sorunu olanlar için mucizevi bir besin!

→ Elma sirkesinde bulunan Asetik Asit sayesinde açlık hissini ve su kaybını azaltıyor. Aynı zamanda Yağ Yakımına doğal bir hız kazandırıyor. Yatmadan 1 veya yarım saat önce 1 kaşık tükettiğiniz zaman vücutta sindirimi, yağ yakımını ve açlık seviyenizi düzende tutar. Doygunluk hissi kazandırır.

→ Bir bardak ılık içme suyuna bir çay kaşığı elma sirkesi ekleyin ve böylece karın ağrınıza doğal tedavi uygulamış olun.

→ Yatmadan önce 2 yemek kaşığı kadar Elma Sirkesi kullandığınız zaman vücudunuzun insülin duyarlarını arttırır ve kan şekerini düzenler. Böylece tip II diyabetleri önler.

→ Yatmadan yarım saat önce yarım bardak suya 1 tatlı kaşığı sirke eklediğiniz zaman boğaz ağrınıza iyi gelecektir.

Bacak krampları probleminde de yine çözüm olan elma sirkesini uykuya başlamadan önce bir fincan ılık suda 2 çorba kaşığı elma sirkesi iyi gelecektir.

Mide asidi miktarları düşmesi sonucu Asit Reflüsü meydana gelir, bunun için yatmadan 1 saat önce bir fincan elma sirkesini temiz içme suyuna eklemelisiniz ve tüketmelisiniz.

Hıçkırığa yakalandığınız zaman elma sirkesi ile suyu karıştırın ve çözüme ulaşın.

Elma Sirkesi ile nasıl zayıflarım?

Ilık suyun içerisine elma sirkesi ve bal karıştırarak kilolarınızdan nasıl hızlı kurtulduğunuzu bu tarif ile veriyorum:

– Malzemelerin tamamını karıştırıyoruz.

– Karışımı hazırladıktan sonra sabah, öğle ve akşam öğünlerinden 25 dakika evvel yudum yudum içmelisiniz.

– Ayrıca Elma ve Bal kürünü kullanarak 20-30 dakika yürüyüş yaparsanız, kalori yakımını hızlandırarak daha hızlı sonuç almanız mümkün.

– Çiçek Balını eklerken dikkat etmeniz gerekmektedir. 1 Tatlı kaşığını geçtiği taktirde kan şekerinizi zarar verebilir.

Elma Sirkesi ile Kilo Verme Deneyi

Japonya’da insan üzerine 175 tane obez insan alınmış ve 3 ay süreyle deney sürecine ayrılmış.

Bir gruba sadece yeşil çay ile birlikte elma sirkesi verilmiş ve diğer gruba göre ekstra 2 kilo daha fazla verildiği gözlemlenmiş. Ancak düzensiz kullanımda veya tamamen kullanım kesildiğin de verilen 2 kilo fazlanın geri alındığını 2 kilo eksik verildiği görülmüş. Yani elma sirkesini hayatınıza sokuyorsanız kilo verme serüveniniz de asla yarı yolda bırakmamanız tavsiye edilir.

Elma Sirkesinin Vücuda Zararları

→ Yüksek seviyede sitrik asit içerdiği için seyreltilmeden tüketilmesi yemek borusuna ve mideye zarar verebilir. Doku hasarlarına neden olabilir. Deri ve cilt üzerinde tahrişlere ve hasarlara neden olmaması için her kullanımında bal veya su ile seyreltilmesi gerekmektedir.

→ Yüksek asetik asit içerdiği için potasyum seviyesini düşürür bunun yanında bu özelliği kemiklerde minerallerin seviyesini düşürür. Bu yüzden seyreltilerek içilmesi gerekir.

→ Diüretikler ve insülin gibi ilaç kullananlar için yan etki yaratabilir ve bu ilaçların etkisini azaltabilir. Kan şekerine doğrudan etkisi vardır. Bu ve buna benzer hastalıklarla mücadele eden hastalar kesinlikle doktorlarına danışmadan kullanmamalıdırlar.

→ İçerdiği asitler yüzünden ciddi ishal, hazımsızlık ve mide ekşimesine neden olabilir. Bu yüzden sindirim yolları ile alakalı sorunlar yaşayan ve ilaç kullananların tüketmeden önce doktorlarına danışmaları gerekir.

→ Dişlere ve diş etlerine fayda sağlar ama fazla tüketildiği zaman işler tersine dönebilir. Mutlaka tüketmeden önce su ile seyretmeye çalışın. Böylece olası yan etkilerini de minimuma indirmiş olursunuz.

→ Kullanım dozu kişi ve bünyeye göre değişmektedir. Bazı kişiler için günde yarım bardak faydalı iken bazı bünyeler için bu fazla olabilir. Bu yüzden tüketim dozunu dikkatli ayarlamanız gerekir.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting - malatya haber