Sivrihisar Devlet Hastanesi Acil Servisinde ‘Serum Takılarak Geçiştirilen’ Hasta Hayatını Kaybetti

Eskişehir Sivrihisar Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne el ve ayaklarında meydana gelen koordinasyon bozukluğu şikayeti gelen bir hasta, durumu ciddi olmasına rağmen acil servis doktorları tarafından serum takılarak geçiştirildi, hasta kısa bir süre sonra hayatını kaybetti. 56 yaşında hayatını kaybeden hastanın oğlu ise durumu sosyal medyadan duyurdu. İşte skandal hata ve ayrıntıları:

Skandal hata bir cana mal oldu. 3 Mart 2019 saat 16:00 sularında el ve ayaklarındaki uyuşma nedeniyle Sivrihisar Devlet Hastanesi Acil Polikliniğine kardeşi ve oğlu refakatinde başvuran hastaya acil serviste nöbet tutan hekim tarafından, semptomların çok tehlikeli olduğunun önemi göz ardı edilerek sadece surum takılmış ancak hastanın bilinci kapanmaya başlayıp solunum yetisini kaybedince hekim solunum desteği sağlamaya çalışmış fakat durumun ciddileşmesi ile hasta saat 20.00 sularında Eskişehir Semt Polikliniğine ambulansla sevk edilmiş. Hastanın el ve ayaklarındaki uyuşmanın sebebinin pıhtı atması olduğu ise burada öğrenilmiş ancak hasta hayatını kaybetmiştir.

Hastanın pıhtı atması sonucu erken müdahale ile hayata döndürülme ihtimali varken acil servisteki hekimin vakayı sıradan görüp sadece serum tedavisi uygulaması hastanın hayatını kaybetmesiyle sonuçlandı. Acil hekimi, hastanın el ve ayaklarındaki koordinasyon bozukluğunu da ”uyuşturucu madde” olarak değerlendirmiş ve sevk ederken dosyaya eklemiştir. Eskişehir Şehir Hastanesi’nde yapılan kan tahlillerinde ise herhangi bir uyuşturucu maddeye rastlanmamıştır. Dosyaya bu durumun eklenmesi sebebiyle hastanın ölümü sonrası savcı otopsi yapmak üzere Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi morguna geldi.

(Yukarıda yer alan haber Ekşi Sözlük’te 18 Mart 2019: 13.58 tarihinde ”darmadagintepesi” takma adlı yazar tarafından açılan ”sivrihisar devlet hastanesi acil servisi rezaleti” başlığından alınmıştır. Haberde yer alan içerik, tarafların beyanı ya da karşı çıkması durumunda güncellenecektir)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.