Biyografi

Serhat Kılıç Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri? Evli mi?

Serhat Kılıç, 8 Temmuz 1975 tarihinde Ankara’da doğmuş ve aslen Malatyalıdır. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Daha sonra, 2005 yılında Hacettepe Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde reji üzerine yüksek lisans yapmıştır. Serhat Kılıç, eğitimine devam ederken Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak da dersler vermiştir. Öte yandan 1992’den 2001 yılına kadar farklı dönemlerde radyo programcılığı yapmıştır. İstanbul, Diyarbakır ve Erzurum Devlet Tiyatroları’nda görev alan ve tiyatro sahnesinde performans sergileyen Serhat Kılıç, 2012 senesinde Elif Neylan Levent ile beraber “Cats&Dogs” adlı bir prodüksiyon şirketi kurmuştur.

2009-2010 seneleri arasında “Uyanık Bar” isimli bir program yapmış ve “Serji” karakteri ile sunuculuk yapmıştır. 2010 yılında Zülfü Livaneli’nin “Veda” adlı filminde Atatürk’ün sağ kolu Salih Bozok’u canlandırmıştır. Serhat Kılıç, özellikle 2012 yılında TRT’de başlayan “Seksenler” dizisinde canlandırdığı “Ergun Plak” karakteri ile seyirciler tarafından beğenilmiştir.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Serhat Kılıç, oyunculuk çalışmalarına da aktif olarak devam etmektedir. Serhat Kılıç, 2023 yılında FOX TV ekranlarında yayınlanan Kirli Sepeti isimli dizide de oynamıştır. Başarılı oyuncu Serhat Kılıç hakkında merak edilen aslen nereli, boyu kaç, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • yeniakit.com.tr, Serhat Kılıç, erişim tarihi: 13 Ekim 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.